Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Varrakult ilmusid mahukad rokikroonikad

Kirjastus Varrak andis välja muusikaalase menuteose, mis algselt ilmus 2012. aastal Suurbritannias: "Rokikroonikad. Ülevaade maailma 250 mõjukaimast rokiartistist".Kui oled kunagi mõelnud küsimuse üle, kuidas nägi ilmavalgust sinu lemmikbänd, aga vastusega kimpu jäänud, või tahtnud teada, kes mingil kindlal albumil kaasa tegid, ja ühtlasi hoomata ajaloolist tervikut, siis sellest entsüklopeediast leiad rokiajaloo ülevaate, mis tutvustab viimase viie aastakümne 250 kuulsaima ja mõjukaima bändi koosseise, esinemisi ja helikeelt," tutvustab kirjastus teost.

Teksti täiendavad praeguste ja endiste põhiliikmete fotod. Artistide üksikasjalik register hõlmab kõiki raamatus mainitud muusikuid, võimaldades jälgida nende liikumist ühest bändist teise.

Raamatus leiduvad ülevaated maailma kuulsaimatest bändides biitlitest ja Rolling Stonesist U2 ja Guns' n Roseseni, mahutab ka "alternatiivbände" The Smithsist ja The Fallist Einstürzende Neubauteni ja Tangerine Dreamini ning loomulikult Siouxsie And The Banshees, The Police, The Cure, The Clash, Neil Young, Popol Vuh jne, jne, paljud-paljud olulised on tõesti esindatud. Samas tutvustatakse ka bände, kes siinse toimetaja hinnangul ehk nii tähtsal positsioonil, vähemalt muusikaliselt, polegi: Prime Circle, Legiao Urbana või Cui Jian.

David Robertsi koostatud kroonikad on inglise keelest tõlkinud Kalle Klein, Virgo Siil ja Timo Treit.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: