Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raadiomaja kunstiteoste võidutöö "Eeter" koosneb autori lapsepõlveaegsest imemasinast

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Täna selgusid Eesti Rahvusringhäälingu renoveeritud raadiomaja kunstiteoste ideekonkursi võidutööd. Kunstiteoste maksumus on seaduse järgi 1% ehituse maksumusest ehk kokku 50 140 eurot.

Riigihanke läbisid edukalt 37 töö autorid, mille hulgast valiti välja kaks võidutööd kahte asukohta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uue raadiomaja esist ja fuajeed hakkab kaunistama Jass Kaselaane ja Edith Karlsoni töö "Ruupor ja eesriie". Ruuporid on mõeldud maja ette ning eesriie hoone fuajeesse.

"Ideaalis peaksid need töötama nii, et kui sinna sisse hõisata, siis see hääl peakski kanduma valjemalt edasi. Hetkel me ei ole paika pannud, kui suured need tulevad, aga esialgne plaan oli, et nad on sellisel kõrgusel, et inimesed saavadki sinna päriselt sisse rääkida jne, aga nüüd vaatab töö käigus, et kuidas need mõõdud tulevad," rääkis skulptor Edith Karlson.

Raadiomaja 10. korruse nõupidamiste ruumi kunstiteose konkursi võitis aga Siim-Tanel Annuse "Eeter". See koosneb kahest osast - ühte seina on mõeldud vana raadioskaala, mis on autori lapsepõlveaegne imemasin.

"See teine vastassein on helisageduste graafika, ma võtsin selle aluseks ja siis on selline abstraktne joonerägastik. Mõlemad teosed on teostatud vildi peale, et nad siis nagu summutaksid ruumi ja et ei tekiks kaja," ütles kunstnik Siim-Tanel Annus.

Teosed peaksid valmima järgmise aasta maikuuks.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: