Noored panevad ise mini-EMP kokku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juko-Mart Kõlar, Urve Tiidus ja mini-EMP tiim.
Juko-Mart Kõlar, Urve Tiidus ja mini-EMP tiim. Autor/allikas: EMP

Muusika-aasta raames esmakordselt 10.-17.aprillil toimuva festivali mini-EMP ehk Noorte Eesti Muusikapäevade korraldamine on hoo sisse saanud. Noortest koosnev festivalimeeskond on saanud käe valgeks festivali programmi koostamisel ja käis seda ka kultuuriministeeriumis tutvustamas.

Kultuuriminister Urve Tiiduse ja muusikanõunik Juko-Mart Kõlariga toimunud kohtumisel rääkisid noored nii festivali programmist kui iseenda eesmärkidest ja motivatsioonist sellises algatuses kaasa lüüa. Minister Urve Tiidus avaldas lootust, et tänavu ainult Tallinnas toimuv mini-EMP jõuaks edaspidi ka teistesse paikadesse üle Eesti.

Festival mini-EMP on Heliloojate Liidu eestvedamisel toimuva festivali Eesti Muusika Päevad noortele suunatud algatus. Mini-EMP toimub 10.-17. aprillini. Vastavalt festivali motole „Sinu idee loeb!” panevad programmi kokku, valivad esinejad ja esinemiskohad, suhtlevad esinejate ja kontserdipaikadega noored ise.

Noortefestivali ettevalmistusse kuulub ka mentorprogramm, mille raames miniEMPi meeskond kohtub erinevate elualade professionaalidega ning Eesti tippheliloojate ja muusikutega. Lisaks festivali kunstilistele küsimustele saavad noored ideid ka sellest, kuidas korraldada festivali turundust ja kommunikatsiooni, mida arvestada tehniliste ja logistiliste lahenduste puhul.

Mini-EMP korraldusmeeskond moodustati üldhariduskoolide aktiivsetest kultuuri- ja meediahuviga gümnasistidest. Kokku on festivalimeeskonnas 18 liiget, lisaks Tallinnale ka Raplast ja Põltsamaalt. Festivali ajal saab kuulata üle 100 noore muusiku esinemist.

Mini-EMP sündmused on põimitud tavapärase Eesti Muusika Päevade programmiga, et julgustada noori külastama festivali kõiki kontserte ja avatud proove.

Eesti Muusika Päevad 2015 kava avalikustatakse ja piletid tulevad müüki veebruari keskel.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: