Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

FUFF toob ekraanile ligi 60 filmi

FUFF
FUFF Autor/allikas: Pressimaterjalid

Järgmisel nädalal toimub Võrumaal linamuuseumi külakinos Soome-ugri filmifestival FUFF II, kus tänavu jõuab ekraanile ligikaudu 60 filmi. 

FUFF on eriline mitmes aspektis. Esiteks leiab festival leiab aset Eesti piirialal, eemal suurtest tõmbekeskustest ning teiseks on festivalil hariv roll – lisaks filmivaatamisele on võimalik osa võtta soome-ugri väikerahvaste filmikunsti edendamisele suunatud stsenaristika töötubadest.

Võistlusprogrammis osalevad soome-ugri omariikluseta väikerahvaste filmid ja programmi teises osas saab vaadata suuremate soome-ugri rahvaste – ungari, soome, eesti ja sel aastal ka saami filme.

Stsenaristika töötubasid juhendavad filmimaailmas tuntud nimed: režissöör-stsenarist Dániel Erdélyi Ungarist ja kirjanik-stsenarist Mart Kivastik Eestist. Festival toob Tsiistresse lisaks soome-ugri stsenaristidele ka filmiasjalised kaugelt Tšiilist ja naaberriigist Lätist, kokku 20 rahvuse esindajad.

Festivalil avatakse linamuuseumis erza fotokunstniku Aris-Onton Kälme välinäitus, mis kajastab soome-ugri väikerahva sölkupide elu.

Festivaliõhtutel saab nautida muusikat – esinevad Anto Siimson, Aarne Kaur, Kaja Taul ja soome-ugri muusikat keerutab plaadilt DJ Aivar Meos.

"Meil on hea meel tõdeda, et eelmise aasta festivalil on konkreetne tulemus: udmurdid ja vepslased on loonud mitmeid uusi filme. Loodame, et tänu praktilistele õpitubadele paraneb filmide kvaliteet ja suureneb huvi filmitegemise vastu," lausus festivali kunstiline juht Edina Csüllög.

Festivali patroon on soome-ugri kultuuri hoidja kirjanik Kauksi Ülle.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: