Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arne Maasik: ARSi maja on müstiline

Kunstikeskused ja loomelinnakud koguvad populaarsust kõikjal maailmas. Meil endalgi on edulugu Telliskivi loomelinnaku näol olemas. Nüüd on Kunstnike Liit otsustanud puhuda elu sisse vanale ARSi hoonele, et ateljeed, töökojad ja galeriid muutuksid värskendavaks oaasiks linnaruumis ning igalühel meist oleks põhjust sinna sisse astuda.

Kunstnik Varvara Guljajeva sõul oleks ideaalis maja selline, et oleks olemas vajalik infrastruktuur kunstnikule ja disainerile. mis teeks koostöö oluliselt lihtsamaks. "Kunstnikul võib tulla ette, et ma tahan teha homme või järgmisel nädalal näitust. ARSi võimalused on väga paindlikud ja ma loodan, et see jääbki niimoodi. Näiteks teeme juba praegu igasuguseid eksperimentaalüritusi, kuhu kõik on teretulnud. Näiteks töötoad ja vestlusõhtud," ütles ta "OPile".

"Mul on ruumi vaja päris palju, kuna ma töötan suurtes formaatides, teen näitusi ja piltide vormistamisega tegelen ka valdavalt ise," ütleb fotograaf Arne Maasik. "Siin on rahvast palju, väidetavalt kuni 50 seltskonda. Üldiselt on privaatne ja rahulik, saan täiesti vabalt omaette olla."

ARSi otsitakse aktiivselt uusi asukaid, Kunstnike Liit eelistab valdavalt kas kunstnikke, disainereid või kusntivaldkonnas tegutsevaid ettevõtjaid.

"Seoses sellega, et siia on tulnud palju uusi inimesi, olen näinud majas müstilisi ruume, millest tegelikult ei olnud aimugi. Siin on avastamist kõvasti, maja on nagu labürint," ütleb Maasik.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: