Veiko Õunpuu teatrist: vahel on tunne, nagu kõnniksid mädasoos ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

22. oktoobril esietendub NO99 laval Veiko Õunpuu teine teatrilavastus "Ema Courage" - tema esimese töö "Praht, linn ja surm" jõudis NO99 lavale kuus aastat tagasi.

"Ema Courage" on saksa näitekirjaniku Bertolt Brechti teos, mis räägib läbi hullumeelsete karakterite loo sõjakeerisesse sattunud inimeste valikutest. Veiko Õunpuu kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et teatris on sageli tunne, nagu kõnniksid mädasoos, jalad lähevad läbi pinna ja sul kaob koordinaatteljestik ära. "Mingid asjad, mis sa loodad, et fikseerid ära, need ei fikseerugi," lisas Õunpuu.

Värske NO99 lavastuse osatäitja Rea Lest ütles, et "Ema Courage" on teatud mõttes kindlasti keeruline "Kui filmi puhul käib ühe duubli salvestamine kiirelt, siis teatris on 10 elusorganismi, kes mängivad iga hetk erinevalt," tõdes Lest ning lisas, et kõige keerulisem küsimus ongi see, et kuidas säilitada seda tunnet ja atmosfääri lõputu kordamise sees.

Brecht kirjutas "Ema Courage'i" ajal, mil ta oli sunnitud elama Hitleri võimu eest paguluses Taanis. Võimudega vastuolu üheks põhjuseks oli tema sõjavastane hoiak. Sõja mõttetusest ja jälkusest räägib ka käesoleva näidend.

Veiko Õunpuu tõdes, et Brecht oli veendunud humanist ning on naeruväärne öelda, et ta oli millegi vastu. "Iga inimene, kellel on süda rinnus, peaks nägema samamoodi seda, et ülekohus ühe inimese poolt teise inimese vastu on alati taunitav," kinnitas Õunpuu ja lisas, et see on temaatika, millega Brecht tema arvates tegeleb.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Aktuaalne kaamera

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: