Rain Lõhmus annetas Eesti Rahvuskultuuri Fondile miljoni euro väärtuses LHV aktsiaid

Rain Lõhmus
Rain Lõhmus Autor/allikas: PM/Scanpix

Rain Lõhmus ja SA Eesti Rahvuskultuuri Fond nõukogu esimees Olav Ehala allkirjastasid 24. augustil kokkuleppe, mille järgi annetab Rain Lõhmus rahvakultuuri fondile 90 000 LHV Groupi aktsiat, mille turuväärtus on tänase seisuga enam kui 1 miljon eurot.

"Aktsiate annetamine heategevuslikul eesmärgil ei ole Eestis veel levinud komme, mujal maailmas aga küll, loodan seega, et annan LHV aktsiate annetamisega inspiratsiooni ka teistele Eesti äritegelastele ja suurematele aktsionäridele,“ sõnas LHV Panga nõukogu esimees Rain Lõhmus annetust tehes.

Rain Lõhmuse annetus suunatakse 26. novembril 2000. aastal loodud Rain Lõhmuse fondi põhikapitali hulka. LHV Groupi aktsiate dividendidest hakatakse maksma stipendiume Rain Lõhmuse fondist, mille eesmärgiks on toetada noori andeid.

Oma senise tegevusaja jooksul on Rain Lõhmuse fondist jagatud stipendiume õpinguteks kahekümne kahele noorele andekale Eesti kultuuritegelasele. Rain Lõhmuse fondi stipendiaatide hulgas on sellised inimesed nagu Rahvusooper Estonia solist Andres Köster, Bambergi Sümfooniaorkestri soolotšellist Indrek Leivategija, rahvusvaheliselt tunnustatud viiulimängijad Anna-Liisa Bezrodny, Juta Õunapuu, Mari Poll ja Melissa Jõesaar, pianist ja dirigent Jaan Ots, tekstiilikunstnik Kadri Klampe, fotokunstnik Paul Kuimet, koorijuht Janne Fridolin, režissöör Moonika Siimets jpt.

1991. aastal asutatud Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond juures on tänase seisuga 176 allfondi ning 9 allfondi on loomisel. 2017. aasta sügisel jagab Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond 28. korda stipendiume ja toetusi kultuuri, hariduse, teaduse ja spordi toetuseks. Taotluste vastuvõtt 1. september kuni 16. oktoobrini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: