Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uues Muusikas: oreliehitusest nüüdismuusikateosteni

Kristiina Poska
Kristiina Poska Autor/allikas: www.nordicartistsmanagement.com

Tutvustame ajakirja Muusika novembrinumbrit.

Muusika novembrinumbris: orelimeister Hardo Kriisa, Baiba Skride, 70 aastat muusikaõpet Tallinna Ülikoolis

Muusika novembrinumbri kaanelugu on põlise orelimeistrite Kriisade suguvõsa järeltulija Hardo Kriisaga. Meistrite ajalugu ulatub 130 aasta taha. Marju Riisikampi intervjuus räägib Kriisa oreliehituse võimalustest ja võimalikkusest kaasajal ning lähemalt pillide kuninga olemusest ja ehitusest.

Rubriik TÄHT on pühendatud läti maailmanimega viiuldajale Baiba Skridele, kes 15. novembril soleerib ka ERSO ees. Tippviiuldajat tutvustab teine viiuldaja, Vanemuise orkestri kontsertmeister Linda-Anette Verte. Linda-Anette Verte andis hiljuti välja ka luuleraamatu koos oma muusikaesitustega, ka sellest on ajakirjas lähemalt juttu.

Novembrinumbris leiavad kajastust ka kaks nüüdismuusikateost: Gérard Grisey “Les Espaces Acoustiques”, mis tuleb ettekandele 24. novembril ning festivalil “Afekt” kõlanud Elis Vesiku teos “Kadumispunkt nägemisväljal”. Grisey’d tutvustab Tarmo Johannes ning Elis Vesik räägib oma teosest ise.

Tänavu möödub 70 aastat muusikaõppest Tallinna Ülikoolis. Sel puhul olid vestlusringis ülikooli õppejõud Vaike Kiik-Salupere, Gerhard Lock ja Marit Mõistlik-Tamm. Juubeli galakontsert toimub 24. novembril.

Taavi-Mats Utt on kirjutanud põhjaliku artikli omaaegsest silmapaistvast flöödimängijast Aago Räätsast.

Arvustuste rubriigis MULJE tulevad kajastusele Eesti Kontserdi hooaja avakontsert Kristiina Poska ja Annely Peeboga, Tallinna Filharmoonia ja TKO hooaja avakontsert, ERSO kontserdid Thomas Hampsoni ja Thomas Zehetmairiga, Mihkel Polli klaveriõhtu ja Aare-Paul Lattiku orelikontsert, kammerkontsert Triin ja Kärt Ruubeli, Marcel Johannes Kitse, Johanna Vahermägi ja Henry-David Varemaga, ansambli Elletuse kontsert ning Viljandi kitarrifestival ja EMTA “SügisFest”.

Lisaks sellele on ajakirjas veel maailma ja eesti muusikauudiseid ning viimasel ajal ilmunud heliplaatide arvustusi.

 

Toimetaja: Toimetaja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: