Fahle galeriis põimuvad tehislik ja looduslik maailm ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

21. detsembri avati Fahle galeriis 12 kunstniku ühisnäitus "Üksteist+1". Lõppeva aasta retrospektiivina vaatab näitus tagasi 2017. aastal galeriis toimunule ja heidab pilgu ka uude aastasse.

Üles astuvad 11 Fahle galeriis lõppeval aastal näituse loonud kunstnikku ning üks, kelle näitus avatakse uuel aastal. Näitusel on vastandunud ning kohati ka põimunud tehislik ja looduslik maailm ehk loodus ja arhitektuur.

Fahle galerist Meelis Tammemägi sõnas "Aktuaalses kaameras", et juba eelmise näitusega juhtisid nad tähelepanu, et kunstiinimesed sooviksid, et loodus ja arhitektuur sulaksid rohkem kokku. "Soovitakse, et linn ei sõidaks teerullina üle loodusest," sõnas ta ja kinnitas, et tal on selle aastaga tekkinud mure, et ehitatakse palju hooneid, aga neis pole galeriipinda. "Noortel ja vanadel pole pinda, et teha näituseid."

Kunstnik Tõnu Noorts nentis, et ta on olnud teatud mõtete küüsis, mis pärinevad 70ndatest ja 80ndatest. "Nendes töödes näete te naise keha sümbolit, tollest ajast on jäänud see metafoorina, kui naise keha kujutamine oli teatud julguse akt, mässumeelsuse sümbol," selgitas ta ja tõi välja, et ta on kasutanud naise keha lähtudes respektist ja armastusest selle soo vastu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: