Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vox Populi andis ära jäänud "Oomeni" toetuseks kontserdi tühjale saalile

30. märtsil legendaarses töölisvabrikus toimuma pidanud "Oomeni" etendused jäeti ära tehniliste takistuste tõttu. Noorte segakoor Vox Populi avaldas eile "Oomenile" toetust ja kandis Narvas Kreenholmi manufaktuuris laulud ette tühjale saalile.

Koor võttis ekskursiooni ette eesmärgiga näidata etenduse võimsust ajaloolises tehasehoones, mis on igapäevaselt publikule suletud ning avaldada lootust, et "Oomen" saab siiski tulevikus võimalikuks. Kooriga sõitsid kaasa ärajäänud lavastuse lavastaja Jarmo Reha, kunstnik Liina Tepand, dramaturg Aare Pilv ja näitleja Bert Raudsep.

Ekskursioon-lavastus "Oomen" Kreenholmi suletud ketramismajas kutsub vaataja keskkonda, kus on tehtud palju ränka ja ebainimlikes tingimustes vabrikutööd ning jutustab seal loo, mis tõstatab küsimusi ka meie praeguse ühiskonna ja selle hetkeseisu kohta. "Oomeni" lavastaja oli Jarmo Reha, teksti autor Aleksei Gastev. Lavastuses pidid mängima Mirtel Pohla, Riina Maidre, Bert Raudsep, Pääru Oja ning kaasa pidi tegema Noorte Segakoor Vox Populi.

Vox Populi loodi 2006. aastal, kooris laulab 54 lauljat. Koori meeldejäävamad projektid on olnud koorimuusika lavastused "Pariisi linnas Londonis", "Ingerimaa õhtud", "Tokerjad. Pööramäng Anija meeste mälestuseks" ja "Meditatsioonid Tormisega". 2015. aastal osales koor lavastajate Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semperi muusikalis "Savisaar" koostöös Teater NO99-ga ning 2017. aastal Lauluväljakul toimunud legendaarse "Ruja" taasühinemiskontserdil. Vox Populi dirigent on Janne Fridolin, hääleseadja Andreas Väljamäe.

PDF pileti omanikel kannab Piletilevi kontor raha tagasi kontole, kust ost oli sooritatud. Tavapileteid ostetakse tagasi kõigis Piletilevi müügipunktides v.a Circle K  teenindusjaamades.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: