Eesti Sinfonietta mängib Viini Musikvereini kuulsas kuldses saalis

Eesti Sinfonietta
Eesti Sinfonietta Autor/allikas: Nikolai Alhazov

3. mail mängib Eesti Sinfonietta Viini Musikvereini kuldses saalis, mis on muusikasõpradele hästi tuntud Viini Filharmoonikute uusaastakontsertide kaudu.

Eesti Sinfonietta kontserti juhatab Kristiina Poska, kes on klassikalise muusika portaali Bachtrack andmetel maailma kõige hõivatum naisdirigent. Türi muusikakooli lõpetamise järel Tallinnas Georg Otsa Muusikakoolis kooridirigeerimist õppinud Kristiina Poska leidis oma tõelise armastuse orkestris. "Orkester on minu jaoks üks maailma ime ja kui ma seda esimesed korrad ligidalt kuulsin, jäin sellest sõltuvusse," kinnitas ta.

Musikvereinis toimuva kontserdi solistiks on noorema põlvkonna üks silmapaistvamaid pianiste, Saksamaal Köthenis Bachi ning Itaalias Pianello Val Tidone konkurssidel esimesed preemiad võitnud Alice Sara Ott.

Kavas on Ludwig van Beethoveni avamäng Coriolanus ja 1. klaverikontsert ning Erkki-Sven Tüüri teosed "Insula deserta" ja "Lighthouse".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: