Esmaspäeval saab väikelinnades alguse uus tänavakunstifestival ({{commentsTotal}})

Tänavakunstnik MTO festivali käigus loodud seinamaaling Tartus Aleksandri ja Soola tänava nurgal.
Tänavakunstnik MTO festivali käigus loodud seinamaaling Tartus Aleksandri ja Soola tänava nurgal. Autor/allikas: Virgo Siil, Tartu ülikool

Esmaspäeval, 9. juulil saab alguse uus tänavakunstifestival Rural Urban Art. 9.–14. juulini toimuv festival toob kunsti Põlvasse, Räpinasse ja Kanepi alevikku. Festival on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Festivalil osalevad professionaalsed kunstnikud Eestist ja välismaalt kingivad Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kaheksa uut seinamaali, mis on inspireeritud iga piirkonna eripäradest. Eesmärk on lisada Põlvasse, Räpinasse ja Kanepi alevikku esteetilist lisaväärtust, mitmekesistada sealset avalikku ruumi ja tuua igapäevaellu värvi juurde. Oluline on, et festivalil on piirkondadele ka edasine positiivne mõju.

Festivalil osalevad kunstnikud Okeiko (EST), Lex Zooz (EST), Tijn Nelemans (Holland), Katrina Kolk (EST), Multistab (EST), Essi Ruuskanen (FIN), Taneli Stenberg (FIN), Jesse Pasanen (FIN).

Lisaks loodavatele seinamaalidele pakub festivali kultuuriprogramm tegevusi tervele kogukonnale. Põlva linnas toimuvad kultuuriprogrammi raames töötoad lastele, kogukondliku seinamaali loomine, ekskursioon Põlvas valminud seinte juurde, vestlusring kunstnikega ja kogukondlik lõpupiknik.

Täpse programmi ja lisainfo leiab ürituse Facebooki lehelt.

Toimetaja: Merit MaaritsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: