Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ilmus raamat Pärnu ja Liivi lahe purjelaevadest

"Puust laevad ja rauast mehed. Pärnu ja Liivi ranna purjelaevad"

Pärnu jahtklubis esitleti raamatut "Puust laevad ja rauast mehed. Pärnu ja Liivi ranna purjelaevad", raamatu autor on Pärnu muuseumi juhataja Aldur Vunk.

Kaante vahele sai esinduslik kogu fotosid, jooniseid ja lugusid Pärnus ja Liivi rannas aastatel 1845-1930 ehitatud puulaevadest. Samuti alustest, mis on ehitatud mujal Euroopas või isegi teisel pool Atlandit, kuid on kuulunud Pärnumaa meestele või ettevõtetele. Raamatu autor kogus materjali kild haaval, fotosid on Eesti Meremuuseumi, Pärnu muuseumi ja erakollektsionääride kogudest. Raamatu andis välja kirjastus Argo.

Raamatu autor Aldur Vunk kinnitas, et teos nõudis pikka tööd, sest materjali on aastate jooksul kildhaaval kogutud. "Alguses mõtlesime, et teeme Pärnu ja Liivi lahe laevadest ühe raamatu, aga kõik mahtunud sisse."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: