Muusikafestivali Üle Heli avab installatsioon "Europa"

Galaktlan Üle Heli festivalil.
Galaktlan Üle Heli festivalil. Autor/allikas: pressimaterjalid

25.–28. oktoober toimub heliüleste tasandite muusikafestival Üle Heli. Üle Heli festivali avapäeval, 25. oktoobril tähistatakse installatsiooni "Europa" avamise kaudu helikunstile keskenduva uue Resonart Stuudio sündi. Samal õhtul toimub Kanuti Gildi SAALis festivali avakontsert "Eksperimendid horisondiga", mis tähistab Üle Heli tegevuse algust plaadifirmana.

Installatsioon "Europa" on nelja autori (Sten Saarits, Ian Simon Märjama, Aivar Tõnso, Andrus Aaslaid) loodud Jupiteri kaaslasest Europast inspireeritud helimaailm, mis koosneb domineerivalt kosmoseagentuuride pakutud planetaarsete helifailide kogumist ja samastatavatest maismaal sünteesitud ja salvestatud helidest. "Europa" on seisundi kirjeldamine teadmatuse ees.

Uue plaadifirma esimesed väljaanded on Ulmeplaatide arhiivimaterjalide põhjal loodud uudislooming ja järg kunagi ilmunud Veljo Tormise töötluste albumile "Laulu jäävuse seadus". Uutest plaatidest tulevad esitlusele Galaktlani ja Andres Lõo albumid ning väliskülalisi on oodata Itaaliast, Prantsusmaalt, Venemaalt, Ukrainast ja Rumeeniast.

Teise päeva sündmused on koondunud Erinevate Tubade Klubisse, kus õhtut alustav Borgese labürintlikust ajakäsitlusest inspireeritud installatiivne audiodraama "Hargnevate helide aed" avab meeled edasistele Üle Öö kontserdielamustele. Õhtu kulminatsioon on High Wolf'i ja teiste nimede all tuntust kogunud Maxime Primault oma uuema aja projektiga Black Zone Myth Chant, mida on kirjeldatud kui Sun Ra kohtumist Dj Screwga.

Kolmanda päeva õhtul toimub ARS-i projektiruumis kohtumine Nu Performance festivaliga, kus osalevad Laivi oma performatiivse moeinstallatsiooniga "Mystifying Mundane" ja digitaalse heliga nii loomingulisel kui ka akadeemilisel tasandil tegelev George Stanciulescu ehk Blypken Rumeeniast. Õhtu jätkub Üle Heli klubiööga Naganagas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: