Laurentsiuse uue näituse keskmes on massiivne kummirõngas

Maalikunstnik Laurentsiuse uus näitus VAAL galeriis kannab pealkirja "OOOO", mida võib mitmetpidi tõlgendada.

Näituse keskne kuju on keset jäävesist Suurupi metsa ringi hulpiv massiivne kummirõngas, vahendas "Aktuaalne kaamera". Sellele sekundeerivad pisikesed objektid, mida iga vaataja võib tõlgendada omamoodi.

Laurentsiuse enda sõnul võib see olla ka prügi, mille puhul kujuteldava ja reaalse põimumine elava fantaasiaga tekitab unenäolise tajunihke, mis võib anda vastuse ka küsimusele, miks inimesed maalikunsti armastavad. "Mida vanemaks jään, seda rohkem mulle tundub, et maalikunst on see meedium, mis ei ammenda ennast esimesel hetkel kui sa seda näed, nagu tihtilugu galeriides juhtub," selgitas kunstnik.

"Sa võid kunstiteost näha sadu tuhandeid kordi, ta võib sul olla kodus ja ta ei ammenda," mainis ta ja tõdes, et kunstiteos avab mingeid uusi tahke, mistõttu ei näri seda kunagi lõpuni läbi. "Maalikunstil on palju positiivseid külgi, miks just mina eelistan seda valdkonda."

Näitus "OOOO" jääb Vaal galeriis avatuks 27. jaanuarini 2019.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: