Linnateatri ehituse lisarahastus jääb järgmine valitsuse otsustada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Linnateater
Linnateater Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavalitsus küsib riigilt linnateatri hoonetekompleksi väljaehitamiseks täiendavalt 4,5 miljonit eurot, kuid sellekohane otsus jääb järgmise valitsuskoalitsiooni teha.

"Riigieelarve strateegia arutelud seisavad kevadel ees ja hetkel toimub ühtlasi kultuuriministeeriumi lisataotluste kokku panemine, mis esitatakse Vabariigi Valitsusele, kes otsustab lisataotlused. Kuna teema on väga värske, siis täpsemalt saame kommenteerida, kui ministeeriumi lisataotlused on koos," ütles ministeeriumi pressiesindaja Kai-Ines Nelson reedel ERR-ile.

Tallinna linnapea saatis kultuuriministeeriumile kirja, milles küsib valitsuselt linnateatri uue kompleksi väljaehitamiseks lisaraha. Kui algse prognoosi kohaselt pidi 16 hoonest ja kahest siseõuest koosneva projekti väljaehitamine maksma 19,4 miljonit, siis arhitektuuribüroo Salto koostatud eskiisi põhjal ning arvestades projekteeimistööde ja ehitushindade tõusu, hinnati investeeringu kogusuuruseks 28,5 miljonit eurot ehk üheksa miljoni võrra esialgselt plaanitust rohkem.

Kuna riik ja Tallinna linn on kokku leppinud, et linnateatri ehitus rahastatakse kahe peale võrdsetes osades, ootabki linn riigilt 4,5 miljonit eurot lisarahastust.

Nelson tunnistas, et 4,5 miljonit eurot on väga suur summa, eriti arvestades, et ministeeriumil on ka mitmeid teisi taotlusi.

Tallinn märgib oma taotluses, et lisaks linnateatri hoonetekompleksi investeeringutele aadressil Lai tänav 9 panustab linn teatri arendusega seonduvalt veel 11,56 miljonit eurot, sellest 3,7 miljonit eurot Suur-Sõjamäe tee 44d teatri uue tootmiskeskuse ehituseks ja sisustuseks, 3,36 miljonit eurot Salme kultuurikeskuse kohandamiseks Tallinna linnateatri ehitustööde aegseks ajutiseks mängupaigaks ning 4,5 miljonit eurot Aida tänava ja Suur-Sõjamäe tee rekonstrueerimiseks, sealhulgas trasside ja juurdepääsuteede ehituseks.

Riigi eelarvestrateegias 2019-2022 on Tallinna linnateatri teatrikompleksi arendamise toetamiseks perioodil 2018-2021 investeeringuna planeeritud kokku 9,7 miljonit eurot.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: