Galerii. Pipid tähistasid Estonias "Pipi Pikksuka" 100. etendust

Reedel jõudis rahvusooperis 100. etenduseni Ülo Vinteri ja Ülo Raudmäe 2011. aastal esietendunud lastemuusikal "Pipi Pikksukk". Juubelit tulid Estoniasse tähistama endised ja praegused Pipi osatäitjad: Anu Kaal, Katrin Karisma, Vaike Kiik, Ingel Mikk, Merit Männiste, Lydia Roos, Liina Saari ja Nele-Liis Vaiksoo.

Etendust dirigeeris Priit Aimla, Pipi rollis astus üles Merit Männiste, teistes osades Aare Kodasma, Maris Liloson, Terje Pennie, Riina Airenne ja Raivo E. Tamm, kes tegi Kõva-Karlssoni rollis kaasa 55. korda.

Anu Kaal astus Pipi-rollis lavale 1969. aastal, Katrin Karisma aga 1971. aastal. Viimane on Pipi-rolli teinud kokku üle 20 aasta. Päris esimesena astus Pipina lavale aga Helgi Sallo, keda juubeliüritusel kohal ei olnud.

Astrid Lindgreni lasteraamatu ainetel loodud muusikali dramatiseeris ja lavastas 2011. aastal Andres Dvinjaninov. Laulutekstid kirjutasid Enn Vetemaa ja Neeme Kuningas. Lavastuse kunstnik oli Riina Degtjarenko.

Pipiga seotud tähtpäevi on sel aastal teisigi. Tänavu möödub 75 aastat "Pipi Pikksuka" esimese raamatu ilmumisest Rootsis 1945. aastal.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: