Rakvere teater tähistab juubelit piduõhtuga

Foto: Toomas Tuul

Rakvere teater tähistab 80. sünnipäeva. "Terevisioonis" oli külas teatri juht Velvo Väli, kes rääkis sellest, mida peidavad endas teatrimaja seinad ning kuidas tähistatakse lähenevat tähtpäeva.

Rakvere teatrile pandi nurgakivi 1929. aastal. "Tollal ei ehitatud hoonet riigi või kohaliku omavalitsuse rahadest. Algselt toimus rahvakorjandus, milleks seltsid korraldasid tuluõhtuid. Rahaliste raskuste tõttu ehitus ka toppas," sõnas Väli ning lisas, et kui aastal 2005 maja renoveeriti, leiti selle käigus seina seest kaks ajaloolist eset - plaat ja suitsupakk.

Ajaloolisi esemeid leidub teatris veelgi. President Konstantin Päts kinkis Rakvere teatrile kaks kaunist lühtrit, mille kinkija tegi isiklikest rahadest. Originaallühtreid saab imetleda teatrimajas tänase päevani. "Eile oli see päev, kui lühtrid alla lasime, puhastasime ja korda sättisime," ütles teatrijuht ning rõhutas, et teatrit külastades tasub kindlasti lae alla vaadata.

Rakvere teater avati 24. veebruaril 1940 piduõhtuga. Pidustused kestsid kaks päeva, teisel päeval toimus näidendi "Tuulte pöörises" esietendus. "Rakvere teater teeb sellel aastal täpselt samamoodi. 15. veebruaril on piduõhtu ja 21. veebruaril esietendub meie uus lavastus "Lihtsalt, rõõmuks"," lisas Väli.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: Terevisioon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: