VAT Teatri uue hooaja avalavastus on "Romeo ja Julia"

"Romeo ja Julia" Autor/allikas: Siim Vahur

3. septembril esietendub Vaba Lava Suures saalis "Romeo ja Julia". Suvel teater etendusi ei anna.

Teater teatas, et alustas uuesti proovidega, et rõõmustada vaatajaid sügisel kolme uue lavastusega.

"Romeo ja Julia" VATi võtmes on tegijate sõnul napp, hoogne, kirglik, verine, kõlvatu, virtuaalne ja füüsiline, dionüüslik ja frantsiskaanlikult vaga. Lavastuse aluseks oleva teksti dramatiseerija ja lavastaja Aare Toikka on eemaldanud Shakespeare´i legendaarsest lavaloost kõik liigse ja lisanud sinna kõikvõimalikke värve, et toon ikka värske püsiks. Mängivad Henessi Schmidt, Karmo Nigula (Eesti Draamateater), Karolin Jürise, Elina Reinold, Margo Teder, Ago Soots, Tanel Saar ja Meelis Põdersoo, lavastuse kunstnik on Iir Hermeliin.

3. oktoobril esietendub Rahvusraamatukogu Tornisaalis kevadest sügisesse lükkunud lavastus "Sõjasõltlane", mille aluseks on rindeoperaator Jon Steele'i 2002. aastal ilmunud raamat, kus autor kirjeldab oma kutsumuse saatanlikku ja samas erutavat olemust. Töö rindeoperaatorina viis teda ühest kriisikoldest teise. Vaid loetud meetrid muutsid tsiviliseeritud linnatänava sõjatsooniks, kus iga järgnev sekund võis osutuda viimaseks. Operaatorina oli Steele´i ülesanne aga unustada igasugune alalhoiuinstinkt ning söösta otse kuulirahe keskele, sest kogu maailm pidi nägema, mida sõda inimestega teeb. Loo lavastab filmirežissöör Sulev Keedus, mängivad Kristo Viiding (Eesti Draamateater) ja Karolin Jürise.

12. novembril saab Rahvusraamatukogu Teatrisaalis likvideeritud veel üks kevadest jäänud võlg, mil publiku ette jõuab autor-lavastaja Helen Rekkori algupärane lavalugu "Tallinnville". See on põimik haaravatest, hirmutavatest ja hurmavatest lugudest ühes pealinnas. Elu metropol Tallinnville ́is tekitab uinutava illusiooni anonüümsusest – armutakse, reedetakse, luuakse ja lõhutakse, suutmata päriselt märgata, kuidas iga tegu mõjutab suurt tervikut. Inimesed on loodud vigu tegema. Ja masinad neid vigu igaveseks salvestama...

Osades on Henessi Schmidt, Piret Krumm, Ago Soots ja Margo Teder.

Teater tuletab meelde, et kõigi kevadel ära jäänud etenduste piletid vahetatakse ümber sama lavastuse etendustele, mis toimuvad kuni 31. detsembrini 2020. Vahetuse võimaluse puudumisel ostab VAT teater piletid tagasi 30. juunini.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: