Aare Toikka lavastusest "Romeo ja Julia": mu taotlus polnud vana Willliamiga vägikaigast vedada

VAT teatris esietendub sel nädalal William Shakespeare'i "Romeo ja Julia", mille on lavastanud ja dramatiseerinud Aare Toikka. Lavale astuvad Henessi Schmidt, Karmo Nigula, Karolin Jürise, Elina Reinold ja Margo Teder.

Lavastaja ja dramatiseerija Aare Toikka ütles ERR-ile, et nii nagu Shakespeare ise armastas oma tekstidesse tuua vihjeid ja tegelasi eri ajastutest ja teostest, on ka VAT teatri lavastuses tsitaate üle aegade. "Mina olen küll selle teatrilavastuse ka dramatiseerinud, aga mu taotlus polnud vana Willliamiga vägikaigast vedada," kinnitas ta, lisades, et talle on pigem hakanud tunduma, et sellised suured tekstid on lõpetamata protsessid, kuhu iga ajastu vaim võib ja peabki sekkuma.

Tragöödia käivitav jõud on vaen kahe suguvõsa – Montekkide ja Capulettide –vahel, mis saab saatuslikuks Romeo ja Julia armastusele. Osatäitja Elina Reinold rõhutas, et Romeo ja Julia lugu on ilus muinasjutt armastusest. "Aare Toikka lavastuses mängime me nii muinasjuttu kui ka väga realistlikku hetkeseisu ühiskonnas," lisas ta.

"Romeo ja Julia" esietendub 3. septembril Vaba Lava suures saalis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: