Tallinn Music Weeki konverents peetakse uues vormis

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinn Music Week Autor/allikas: Patrik Tamm

27.–30. augustil toimuv uue muusika festival ja konverents Tallinn Music Week (TMW) korraldatakse uuenduslikus hübriidformaadis, mis hõlmab nii füüsilist kohalolu võimaldavaid kui ka digitaalseid tegevusi. Uuenduslik formaat rakendub täies mahus Eesti Kunstiakadeemias (EKA) toimuval TMW konverentsil.

Pärast koroonaviiruse tõttu märtsist augusti lükkumist on TMW tegelenud festivali ja konverentsi formaatide välja töötamisega eesmärgiga vaatamata piirangutele kaasata esinejaid ja publikut üle maailma.

28. ja 29. augustil EKAs toimuv TMW konverents viiakse läbi hübriidkujul, võimaldades publikul osaleda nii kohapeal kui digiülekande kaudu. Digilahendusel saavad liituda muusikatööstuse esindajad – nii konverentsi esinejad kui osalejad – ka riikidest, kust viiruse tõttu seekord liikuma ei pääse.


Muusikatööstus 2.0, kestlik areng, naabrid

Kuidas viirusjärgsetes oludes paremini toime tulla, uuritakse TMW 2020 konverentsil kolme keskse teema kaudu: muusikatööstus 2.0, jätkusuutlik areng ja naabrid.

Muusikatööstus 2.0 teemablokis kaardistatakse muusikavaldkonna taastumis- ja uuenemisvõimalusi. Kas võti on kasutajakesksete platvormide ja uudsete virtuaallahenduste arendamises või taandub kõik oskusele muutusi juhtida? Enam kui eales varem, on vaja teadvustada tagasilöökidest taastumise ja juhtimispädevuste olulisust.

Kevad näitas, et inimkonnal on vaja veel pingutada, et märgata ja vähendada sotsiaalset ebavõrdsust ja ebaõiglust. Rahvusvaheliste algatuste Keychange ja ShesaidSo osalusel lahatakse konverentsil soo- ja rassivähemuste probleeme ning vaimse tervise alaseid küsimusi – seda kõike kestliku arengu eesmärkide kontekstis.

Probleemide lahendamisel on võtmeroll sageli piiride- ja valdkondade ülesel koostööl. Koondnime all "Naabrid" uuritakse piirkondlike kolleegide ja muusikatööstuse naabervaldkondade dialoogivõimalusi. Arutletakse ka üleilmsetest nähtustest tõukunud glokaalsete ilmingute üle kohalikel kultuuriväljadel. 

TMW 2020 konverentsile on tänaseks taaskinnitatud järgmised kõnelejad:

Martin Cloonan, Turu Ülikooli professor ja Live Music Exchange direktor
Giacomo Botta, Helsingi Ülikooli professor, Helsingi Linna- ja Regionaaluuringute Instituudi Urbaria liige
Tapio Korjus, Rockadillo kontserni asutaja ja juht
Keith Harris, Briti impeeriumi ordu ohvitser, EMI muusikafondi haldur, Stevie Wonderi manager. Harrise TMW esinemine saab teoks osana EMMMA (European Music Managers Mentorship Activation) programmist
Sally-Anne Gross, Westminsteri ülikooli muusikaäri juhtimise magistriõppe programmi direktor
Mikko Dufva, Soome innovatsioonifondi Sitra juhtiv tulevikutrendide spetsialist
Paulina Ahokas, Põhjamaade suurima kultuuri- ja kongressikeskuse Tampere Maja juht

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: