Pärnu Linnagaleriis avati naiskunstnike näitus "Naine&naine"

Pärnu Kunstisuve puhul avati Linnagaleriis näitus "Naine&naine", kus on eksponeeritud seitsme naiskunstniku tööd.

Kunstnikud kujutavad naist ja tema positsiooni nüüdisaegses maailmas ja kunstis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärnu Kunstisuvi on traditsioonidega festival, millest esimene toimus 1995. aastal. Seekord on raekoda jagatud seitsmeks ruumiks, kus iga kunstnik saab sõna ühes neist.

Eesti kunstnke kõrval on oma tööd Pärnu toimetanud ka üks Kanada ja üks Moskva kunstnik, kellel näituse avamisele kohale tulemine praegustes oludes siiski võimalik ei olnud. Samal põhjusel jäi avamisele tulemata Mare Tralla.

""Naine&naine" näitus möödunud aastal juba sündiski selle ideega, et Pärnu ei oleks kõigest aktinäituse pealinn, vaid et siin oleks ka, ma ei saa öelda kvaliteetsemat, aga võib-olla sügavamõttelisemaid näitusi, mis ei ole ainult meelelahutusliku sisuga, vaid kus me tõstatame ka natuke sügavamõttelisemaid probleeme," rääkis kuraator Marian Kivila.

""Naine&naine" näitus meil tegelikult analüüsibki naise positsiooni tänases ühiskonnas - kas see on võrreldes 200 aasta taguse ajaga muutunud või mitte. Siit leiab seitse naiskunstnikku ja nende seitse pilku naiseks olemisele ja sellega seotud rõõmudele ja valudele," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: