Viljandi folgist Pärimusa 2.0 saab osa ka raadio vahendusel

Trad.Attack!
Trad.Attack! Autor/allikas: Silver Tõnisson

24. - 25. juulil toimuvad Viljandi lossimägedes pärimusmuusika kontserdipäevad ehk Pärimusa 2.0. Mõlemil päeval samade esinejatega ja sama programmiga Pärimusa alustab kell 14.00. Raadiokuulatajatele vahendavad Viljandist kontserte ja meeleolusid Vikerraadio, Klassikaraadio ja Raadio 4.

Klassikaraadio läheb pärimusmuusika kontserdipäevalt kümneks tunniks otse-eetrisse. Reedel, 24. juulil, algusega kell 15 vahendavad Viljandi lossimägedest kontserte, vestlusi ja muljeid Ivo Heinloo ja Lisete Velt. Ka reedene "Suveduur" jõuab kell 13 kuulajateni Viljandist.

Öösse kanduval sündmusel astuvad üles veel tundmatud noored, juba üle maailma kuulsad kui ka legendi staatuses olevad Eesti pärimusmuusika artistid. Kokku vahendab Klassikaraadio reedel kuut kontserti, kus üles astuvad Kukerpillid ja noored pärimusmuusikud, Vabariigi Pillimees Juhan Uppin, Meelika Hainsoo, Lauri Õunapuu ning Celia Roose kontserdiga "Küla Kõlad", Puuluup, pärimuskaveribänd 3.4! ja Trad.Attack!. Täpsema kava leiab Klassikaraadio kodulehelt.

Vikerraadios vahendavad intervjuusid ning meeleolusid Viljandi lossimägedest kell 15.10-18.00 Tarmo Tiisler ja Arp Müller. Mikrofoni ette on lubanud tulla jutustama Trad.Attack!, Kukerpillide liikmed Ike Volkov ja Toomas Kõrvits, Eesti Pärimusmuusika Keskuse juht Tarmo Noormaa ning mitmed Viljandi ja folkmuusikaga seotud inimesed.

Viljandist teeb otselülitusi ka Raadio 4, seda kell 14.05, 18.05 ja 19.30.

Pärimusa 2.0 on austuskontsert esimesele Viljandi pärimusmuusika festivalile. Sel aastal Viljandi pärimusmuusika festivali ei toimu, koroonapiirangute tõttu lükkub see aasta võrra edasi ning saab teoks 22.-25. juuli, 2021.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: