Tartlaste mälestuste põhjal valmib lavastus Karlova linnaosast

Karlova
Karlova Autor/allikas: Tartu kultuuriväärtuste teenistus

Tartlasi kutsutakse jutustama lugusid Karlova linnaosa kohta, kogutud mälestused annavad ainest tulevaseks linnalavastuseks. Lugude kogumine toimub Autovabaduse puiesteel 28. juulil kell 17.00-21.00 ja 29. juulil Karlovas Tähe tänaval.

Mustast Kastist välja kasvanud projekt Läbi Linna on jõudnud materjali kogumise etappi. Selleks, et teha linnast ja selle osadest lavastust, soovivad projekti eestvedajad rääkida elanikega. Lugude kogumiseks pannakse Autovabaduse puiesteel üles õdus köögilaud ja kutsutakse inimesi näitlejatega kohvi kõrval vestlema.

Aktsiooni korraldajate sõnul oodatakse lugusid jutustama kõiki, kuid sel korral on eelistatud eelkõige Karlova linnaosaga seotud meenutused. Kogutakse mälestusi, mille kohta linlased mõtlevad, et tore oleks ühel päeval neid linnalavastuses näha. "Elasin Karlovas tudengipäevil. Suudlesin siin teda esimest korda. Kõndisin Tolstoi tänaval ja kraana tõstis autot puu otsa. Kui ma kolmene olin, siis oli meil vaat sellise mustriga laualinik," tõid Läbi Linna meeskonnaliikmed näiteid võimalikest lugudest.

Läbi Linna on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 kandidatuuriraamatus esitatud projekt, mille eestvedajad osalevad sel ja järgmisel aastal kultuuripealinna programmi esimeses arendusprotsessis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: