Niguliste kirikus esietendub lavastus elamise edasilükkamisest

Illustratsioon lavastusele „METSIK KAART. Ära jäta mind meelde“.
Illustratsioon lavastusele „METSIK KAART. Ära jäta mind meelde“. Autor/allikas: Eiko Ojala

27. novembril esietendub Niguliste kirikus lavastus "METSIK KAART. Ära jäta mind meelde", mis otsib vastust küsimusele, mis juhtub siis, kui inimene on lähedalt kokku puutunud surmaga ja otsustab – mõneks ajaks – päriselt elama hakata.

Juba alanud proovides valmistuvad Niguliste keskaegsete võlvide alla astumiseks näitlejad Ene Järvis, Eva Koldits, Laine Mägi (Eesti Draamateater), Mirtel Pohla, Gert Raudsep, Ivo Reinok, Liisa Saaremäel ning Simeoni Sundja. 

Lavastuse kirjelduses seisab, et leina ja selle erinevate faaside uurimisest enam on "METSIK KAART" sisenemine uude elamise seisundisse, mille algusmomenti kirjeldab hüüatus: "Nüüd hakkan päriselt elama!". Hetk, mil surmahirmust saab elutung, mis sunnib inimest oma elul sarvist haarama – vahetama ära tapeedi, mis juba aastaid närvidele käib, helistama sõbrale, kellega pole pikalt suhelnud jne. Ometi langeb inimene mõne aja pärast tagasi argirütmi, laseb päevadel mööduda ja lükkab elamist aina edasi.

"METSIK KAART" jõuab lavale MTÜ Collegium Miraculorumi ja Niguliste muuseumi koostöös. 

Lisaks näitlejatele kuuluvad lavastuse loovmeeskonda lavastaja Jan Teevet, kunstnik Kairi Mändla, dramaturg Marion Jõepera, kehadramaturg Henri Hütt, helilooja Hendrik Kaljujärv, valguskunstnik Oliver Kulpsoo, videokunstnik Maria Elisaveta Roosalu ning ehtekunstnik Taavi Teevet.

Lavastust mängitakse Niguliste kirikus loetud kordadel novembrist 2020 kuni märtsini 2021.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: