Eesti Kontserdi juubelipidu lükkub sügisesse

Mirjam Mesak
Mirjam Mesak Autor/allikas: Wilfried Hosl

Tulenevalt valitsuse otsusest pikendada piiranguid kultuurisündmustele, jätab Eesti Kontsert ära kõik mais toimuma pidanud kontserdid. Ära jääb ka Vanemuise kontserdimaja hooaja lõppkontsert aprilli lõpus. Eesti Kontserdi 80. juubelisünnipäevale pühendatud suurkontserdid toimuvad oktoobris.

Eesti Kontserdi juhi Kertu Orro sõnul sündis seekordne otsus väga raske südamega, kuid see on aus nii kontserdipubliku kui ka esinejate suhtes.

"Paljusid kontserte enam edasi lükata pole võimalik. Loodame väga, et saame juunisse kavandatud kontserdid ikkagi teoks teha ning juulis algab viimaks ometi ka kauaoodatud festivalisuvi," rääkis ta. Mullu edasi lükatud Haapsalu Tšaikovski festival on kavandatud toimuma 1.–4. juulini ning Saaremaa ooperipäevad 20.–25. juulini.

Tänavu oma 80 tegutsemisaasta juubelit tähistav Eesti Kontsert loodab suure sünnipäevapeo koos Eesti rahvusmeeskoori, Hortus Musicuse ja Eesti riikliku sümfooniaorkestriga korraldada oktoobris.

Aprillis-mais jäävad ära järgmised kontserdid:

  • Hooaja lõppkontsert Vanemuise kontserdimajas 29. aprillil
  • Eesti Sinfonietta ja Navitrolla kontsert sarjas "Curioosum" 29. aprillil Tallinnas Vaba Laval
  • Kontsert "Rockbarock" 6. mail Estonia kontserdisaalis, 7. mail Vanemuise kontserdimajas ja 8. mail Jõhvi kontserdimajas
  • Hortus Musicuse kontsert "Maikuus kuked kirevad" 8. mail Väravatornis
  • Heigo Rosina kontserdid sarjas "i nagu interpreet" 11. mail Estonia kontserdisaalis ja 12. mail Vanemuise kontserdimajas
  • Jef Neve jazz-groupi (Belgia) kontserdid 13. mail Estonia kontserdisaalis ja 14. mail Jõhvi kontserdimajas
  • Sopran Mirjam Mesaki kontsert sarjas "Liederkreis" 15. mail Tallinna filharmoonia Mustpeade majas
  • Hortus Musicuse kontsert "Josquin ja tema aeg" 22. mail Väravatornis
  • Eesti Kontsert 80 juubelikontserdid 27. mail Vanemuise kontserdimajas ja 28. mail Estonia kontserdisaalis

 

Edasi lükatud:

  • Eesti Rahvusmeeskoori kontsert ning Riho-Esko Maimetsa doktorikontsert sarjas "Lõunamuusika" toimub 10. juunil kell 19 Estonia kontserdisaalis (pidi olema 5. mail)

 

Ostetud piletid kehtivad kontserdi uuel toimumisajal, soovi korral ostab Eesti Kontsert need tagasi.

Ära jäävate kontsertide piletid ostab Eesti Kontsert tagasi kuni 1. septembrini. Pileti saab tagastada meili teel, saates selleks e-pileti või foto piletist ja arveldusarve numbri aadressil [email protected], või kontserdimajade kassades.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: