Otsa kool avab maailmamuusika õppekava

Hiiu kannelt ja pärimusviiulit õpetab pärimusmuusika ansamblitest Midrid, Estbel, Ars Apta ja Estonian Folk Orchestrast tuntud Sänni Noormets.
Hiiu kannelt ja pärimusviiulit õpetab pärimusmuusika ansamblitest Midrid, Estbel, Ars Apta ja Estonian Folk Orchestrast tuntud Sänni Noormets. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool avab maailmamuusika õppekava, mida tutvustab virtuaalsel infopäeval laupäeval, 8. mail. Uuel õppeaastal liituvad kooliga ka mitmed uued õpetajad.

Maailmamuusika õppekava raames õpitakse lähemalt tundma Eesti ja naaberrahvaste, India, Brasiilia, Argentiina ja paljude teiste maade pärimusmuusikat ning kultuuri.

Õpingud on üles ehitatud perioodidena, kus saab läbi ansamblimängu, muusikateooria ja -ajaloo süveneda erinevate maade muusikasse. Lisaks sellele keskenduvad õpilased ka oma erialasele arengule ning saavad algteadmisi muusikatehnoloogiast ning muusikaettevõtlusest.

Uut maailmamuusika õppekava hakkavad õpetama oma ala spetsialistid ning muusikud. Hiiu kannelt ja pärimusviiulit õpetab pärimusmuusika ansamblitest Midrid, Estbel, Ars Apta ja Estonian Folk Orchestrast tuntud Sänni Noormets. Tanel Sakrits, kes on tegev ansamblites Mandotrio ja Mandoterror, õpetab mandoliini. Jazz-akordionist ja helilooja Kaspar Uljas hakkab õpetama bandooniumit ning Krista Citra Joonas India klassikalist muusikat ja bansurit. Õppekava koordineerib laulja ja meloodika mängija Maarja Soomre.

"Maailmamuusika õppekava annab suurepärase võimaluse lisaks pärimusmuusikale õppida tundma ka erinevaid kultuure, et paremini mõista maailma ja inimeseks olemist üldiselt," ütles õppekava koordinaator Maarja Soomre.

Maailmamuusika õppekava õpilastel on võimalik õppida nii laulu kui erinevaid instrumente, sh näiteks hiiu kannelt, bandooniumit, India bambusflööti bansurit jpm. Õppekava läbinud õpilased saavad ettevalmistuse edasiõppimiseks muusikakõrgkoolis ja töötamiseks pärimusmuusiku-maailmamuusikuna.

Maailmamuusika õppekava ja virtuaalse infopäeva kohta saab rohkem lugeda Otsa-kooli kodulehelt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: