Birgitta festival jääb sel aastal ära

Birgitta festivali korraldajad eesotsast Tallinna filharmoonia, Tallinna kultuuri- ja spordiameti ning linnavalitsusega otsustasid tänavuse festivali ära jätta.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul kujunenud olukord teist valikut ei võimaldanud. "Festivali alguseni on jäänud ainult neli nädalat, kuid valitsuse seatud tingimused Venemaalt saabuvate esinejate osas teevad festivali korraldamise tehniliselt peaaegu võimatuks. Koroonaolukorra tõttu jääb Birgitta Festival kahjuks juba teist aastat ära, kuid me ei anna alla ja hakkame ette valmistama järgmise aasta programmi," ütles Belobrovtsev.

"Langetasime selle otsuse täna hommikul raske südamega ja loodame, et nii publik kui ka meie partnerid mõistavad seda otsust. Valitsuse otsus tähendab seda, et kõik Venemaalt saabuvad artistid oleksid pidanud Eestisse jõudes pärast testide tegemist lisaks  jääma veel nädalaks ajaks hotelli karantiini enne, kui nad oleksid saanud alustada proovidega. Juba ajaliselt ei oleks see kahjuks võimaldanud festivali läbi viia," ütles Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints.

Tallinn pöördus Vabariigi Valitsuse poole Birgitta Festivali külalisesinejatele koroonatingimuste eriloa saamiseks mais. Neljapäeval selgus, et valitsus eriluba festivalile saabujatele ei anna ja Birgitta festivalile tulijad oleks pidanud jääma kümneks päevaks eneseisolatsiooni. Küll aga oleks eneseisolatsioonist pääsenud vaktsineeritud välismaalased.

Birgitta Festivali piletid ostetakse tagasi.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: