Tartu Uues Teatris esietendub Kinoteatri "Haige mäger"

Kinoteatri lavastus
Kinoteatri lavastus "Haige mäger". Autor/allikas: Gabriela Urm

Laupäeval, 21 esietendub Tartu Uues Teatris lavastaja Ringo Ramuli (Ugala) "Haige mäger", mis on Ramuli debüüt Kinoteatris.

"Haige mäger" on saanud inspiratsiooni 1960. aastate Eesti alternatiivkultuurist, eeskätt legendaarsest Tartu Ülikooli bioloogia- ja geograafiatudengite ansamblist Rajacas, mis esitas sõnalis-muusikalisi kavu ning tõi Eesti lavadele musta huumori.

Lavastust ette valmistades kohtus trupp nii Rajaca liikmete kui teiste 60ndatel aktiivselt kultuurielus osalenud inimestega. Intervjueeritavate hulgas olid näiteks Priit Pärn, Mihkel Zilmer, Aarne Vaik, Ain Kallis, Jüri Tenson, Vilen Künnapu, Leonhard Lapin, Marju Lauristin ja Peeter Vihalemm.

Kinoteatri lavastus "Haige mäger". Autor/allikas: Gabriela Urm

"Mind huvitas, mis tõukas tagant oma erialal silmapaistvaid loodusteaduste tudengeid, et nad hakkasid tegema ennastunustavalt teatrit ja muusikat, nii et legend sellest kestab üle põlvkondade," rääkis näidendi autor Priit Põldma kirjutamise lähtepunkti.

Helilooja Jakob Juhkam on lavastuse jaoks loonud uued laulud, viisistades Johnny B. Isotamme, Andres Ehini ja Maimu Bergi 1960. aastatest pärit tekste.

Kinoteatri lavastus "Haige mäger". Autor/allikas: Gabriela Urm

Näitlejatest löövad kaasa Grete Jürgenson (Rakvere Teater), Teele Pärn (Eesti Draamateater), Sander Roosimägi (Eesti Noorsooteater) ja Eduard Tee. Lavastuse kunstnik on Arthur Arula, valguskujundaja Rene Liivamägi ning helikujundaja Lauri Lüdimois (Ugala).

Tegemist on Kinoteatri ja Tartu Uue Teatri koostöölavastusega. Hiljutistest projektidest esietendus Kinoteatril 18. juulil Naissaarel uuslavastus "BÄNG" (lav Priit Võigemast) ning Tartu Uuel Teatril 31. juulil Kolkjas uuslavastus "Serafima + Bogdan" (lav Ivari Põllu).

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: