Teatrisaalid olid pandeemiale vaatamata möödunud aastal välja müüdud

Vaatamata koroonaajale olid teatrisaalid läinud aastal isegi rohkem välja müüdud kui enne koroonaepideemia puhkemist. Eelmisel aastal tuli teatritel etenduste kalendrist piirangute tõttu maha kriipsutada 110 päeva.

Läinud aasta teatrielu statistika näitab, et uuslavastuste arvult oli aasta 2020 peaaegu samal tasemel kui aasta 2009. Etenduste arv langes koroonapiirangute tõttu 32 protsenti.

Teatris käis läinud aastal üle 700 000 teatrisõbra, mis on 42 protsenti vähem kui koroonaeelsel, 2019. aastal. Oma mängukava püüdsid teatrid välja tuua piirangutele vaatamata.

"Teatrid said kasutada umbes 256 päeva minu arvestuse järgi, umbes neli kuud oli pausi teatrivaatajate ja tegijate jaoks, aga seda aega, mis oli kasutada, kasutati päris tõhusalt," rääkis SA Eesti Teatri Agentuuri teatriinfo toimetaja Tiia Sippol "Aktuaalsele kaamerale". "Kui 13. märtsist alates pandi teatrid kinni, siis tegelik etendustegevus sai alata juulist, kui algas Baltoscandal. Selle kahe kuuga suutsid teatrid 50 protsendi saali täituvusega esietendada 40 suvelavastust, mis on tegelikult päris hea näitaja."

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: