Tallinn Music Weeki linnaprogrammi raames annab tasuta kontserdi Ivan Dorn

Ivan Dorn
Ivan Dorn Autor/allikas: Mary Mitso/Wikipedia

4. kuni 8. maini toimuva Tallinn Music Weeki linnaprogrammi jagub nii kunsti, avalikke vestluseid kui ka tasuta kontserte.

TMW linnaprogrammi avavad 4. mail Tallinnas tasuta avalikud arutelud kultuuri väest ja võimalustest pealinnas ja mujal, andes sõna ka Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 noortele, ning lastelt lastele minifestival VIVISTOP Telliskivis. 5. mail avab tasuta kontsertide linnalava kava Telliskivi Loomelinnaku väljakul Ukraina popstaar Ivan Dorn, misjärel saavad huvilised osa Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud kunstituurist Tallinna eri galeriides.

6. kuni 8. maini kutsub TMW avastama Narva linnaruumi, päeval toimuvad kontserdid jõepromenaadil ja öösiti saab näha valgusinstallatsioonide Kreenholmist Gerassimovi pargini, samuti korraldatakse tuure Baltijetsi tehasest sakraalse Narvani.

Narvas avatavad heli- ja valgusinstallatsioonid "Piiril" ja "Piirivalgus" tõstatavad küsimusi identiteedist, rahvustest ja inimestevahelisest ruumist, käsitledes piiri kui ala, mille ühendavaks rütmiks on koos tegemine ja koos olemine. Tasuta linnalava-kontsertidega esinevad ligi 20 Eesti muusikut Marten Kuninga ja Robert Linna duost kuni Curly Stringsi ja Kohtla-Järve koolibändini DB4.

7. mai festivalipäeva Narvas avab kell 12 Vaba Lava Narva keskuses tervituskõnega president Alar Karis. 8. mail tähistatakse pika laua lõunaga Narvas koos emadepäeva ja lõpetatakse tänavune TMW ühise puude istutamisega EV100 pargis ja kogukonnaaias.

Neljapäevast laupäevani toimub Tallinnas ja Narvas ka muusikaprogramm, millest astub üles ligi 200 esinejat kogu maailmast ning reedel ja laupäeval muusikatööstuse konverents, mis toob ka Narvasse mitusada rahvusvahelise muusikavaldkonna esindajat. TMW 2022 toimub 4.–8. mail, 4.–6. mail leiab festival aset Tallinnas ja 6.–8. mail Narvas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: