Maris Pihlap avaldas koostöösingli Ewert Sundjaga

Muusik Maris Pihlap.
Muusik Maris Pihlap. Autor/allikas: Kerttu Kruusla

Maris Pihlap avaldas teisipäeval mai lõpus ilmuvalt albumilt uue singli "Off Track", mis valmis koostöös Ewert Sundjaga.

Lugu, mis jäi esialgu pooleli, vajas valmimiseks õiget meesvokaali. Seega pöördus Pihlap Ewert Sundja poole ja juba samal ööl tuli vastuseks esimene demoversioon.

"See lugu sai alguse ajal, mil olin Viljandis kooliga väga jänni jäänud. Tähtajad lähenesid mühinal, korraga tundus, et mitte keegi ei toeta ja kõigis raskustes olen ise süüdi," meenutas Pihlap.

"Paratamatult ühel õhtul mikrofoni taga istudes tuli seesama universaalne küsimus "kes siis tegelt vastutab?" üles ka lauluna. Üksteise süüdistamine, enese süüdistamine, püüd teise vaatepunkti näha, aga iseendast üle sõitmata," jätkas ta.

Sellise poolikuna istus lugu Pihlapil mõnda aega sahtlis märkmega "vajab meeshäält".

"Kuna ma ei kujutanud seda ühegi oma seni tuttava laulja esituses ette, siis mõtlesin suurelt ja julgesin lõpuks välja öelda, et seal peaks just täpselt Ewerti hääl kõlama," tunnistas ta.

"Minu suureks imestuseks jõudis juba samal öösel mu klappidesse esimene demo tema kirjutatud salmiga. Sellest hetkest alates olen kindel, et see oli ainuõige kombinatsioon," kirjeldab Pihlap.

Sundja sõnul sündis ühine lugu kohese äratundmisena. "Vahel juhtub muusikas nii, et tekib kohene nn konks. Minul oli selle lauluga just täpselt nii," tunnistas ta.

"Sain suht hilisel tunnil kõne, et "vajatakse meeshäält" – palusin demo saata. Siis toimetasin oma muid toimetusi edasi ja kui keskööl arvuti taha istusin ja loo peale panin, lõi hetkega klaariks," meenutas ta.

"Kirjutasin endale kohe teise salmi ja laulsin sisse. Minu jaoks ongi see nn öölugu. See on silmad-kinni unelemise ja mediteerimise muusika. Kihte on palju ja seedimine võtab aega. Ehk siis, kardinad ette, lemmikjook kätte ja repeat," kirjeldas Sundja.

Maris Pihlapi uus album "The Search For Life Within" ilmub 26. mail, plaadi esitluskontsert toimub 8. juunil klubis Hall.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: