Jääaja keskuses näeb Konrad Mäe loomingust inspireeritud töid

Jääaja keskuses näeb Konrad Mäest inspireeritud töid
Jääaja keskuses näeb Konrad Mäest inspireeritud töid Autor/allikas: Kätrin Beljajev

Saadjärve ääres asuva Jääaja keskuse kümnendal sünnipäevapeol toimunud kunstnike ühismaalimine vormus näituseks.

Kunstnikud tähistasid Konrad Mäe kunagist tegevust Saadjärve ääres suure ühismaalimisega teemal "Kui Konrad Mägi maaliks Saadjärve 100 aasta pärast".

Kahel päeval maalisid keskused kunstnikud Jaanus Eensalu, Eero Ijavoinen, Rasmus Karja, Tuuli Puhvel, Jane Remm, Karin Strohm, Hando Tamm, Enn Tegova ja Kristina Viin ning mitmed Jääaja keskuse külalised.

Kokku valmis ligi 20 tööd, millest näitusele jõudis 11. Pea kõigil on kujutatud Saadjärve ja Äksi kirikut, nagu ka Konrad Mäe ligi 100 aastat tagasi loodud maalil.

Konrad Mägi viibis Saadjärve ääres 1923. ja 1924. aasta suvedel. Ta oli toona kunstikooli Pallas juhataja ning kooli õpilased töötasid järveäärses Kukulinna mõisas. Kunstniku jaoks jäi Saadjärve aeg viimaseks loomeperioodiks.

Et Saadjärve äärne Kukulinna mõis oli juba sada aastat tagasi kunstnikele töö- ja puhkepaigaks, siis täiendab maalinäitust ka fotomeenutus saja aasta tagusest ajast. Fotodel on toonased külalised Nikolai Triik, Voldemar Mellik, Aleksander Tassa jne. 

Enamik fotodest pärineb Eesti kunstimuuseumi fotokogust. Originaalis must - valged ja luitunud fotod töötles ja koloreeris. Äksi kihelkonna ajalugu uuriv kunstnik Rasmus Karja (Ekes OÜ).

Näitus on Jääaja keskuse külalistele avatud kuni sügiseni. Lisateadmisi annab ka infostend keskuse kõrval, millega märgitakse Konrad Mäe maalimispaik.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: