Mustas Kastis esietendub noorele vaatajale suunatud lugu kodust ja kodutusest

11. aprillil esietendub Eesti Rahva Muuseumis teatri Must Kast lavastus "Tükk maad", mis räägib loo kodust ja kodutusest.
Kaili Viidase lavastatud "Tükk maad" toob noore vaataja ette teemad, mida temaga tihtipeale ei arutata – sõda, pagulus, kriisisituatsioonid. Uuritakse, kuidas jätkub lapsepõlv paguluses, millest unistavad väikesed sõjapõgenikud, millised on nende rõõmud ning tänu kelle lahkele heateole jäädakse ellu.
Visuaalteatri võttestiku abil avatakse noorele vaatajale kummalisi inimesi, võõraid
paiku, võimatuna näivaid olukordi ning ellu- ja inimeseks jäämise reegleid.
Lavastus tugineb eesti laste mälestustele ning on saanud inspiratsiooni raamatutest "Jättes seljataha Eesti" (Saima Parbo), "Kui sõjamüra oli vaibunud. Geislingeni põgenikelaagri laste mälestused" (Mai Maddisson ja Priit Vesilind), "Käru ja kaameraga" (Eric Soovere), "Mis teha – siin ta on. Pagulase elu piltides" (Endel Kõks ja Arnold Sepp).
Laval astuvad üles Agur Seim, Jaanika Tammaru, Silva Pijon, Kristian Põldma. "Tükk maad" teksti autor on Kristiina Jalasto-Kallas. Lavastuse kunstnik on Illimar Vihmar, muusikaline ja helikujundaja Ardo Ran Varres, valguskujundajad Kärt Karro ja Sander Põllu.
Toimetaja: Karmen Rebane