Ita Everile on 60 lava-aasta jooksul enim rõõmu teinud publiku ja rollide rohkus ({{commentsTotal}})

Ita Ever
Ita Ever Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ita Ever on mänginud teatris juba 60 aastat, kõik need aastad on ta jäänud truuks Draamateatrile, kuhu ta 1953. aastal pärast Moskva teatrikooli GITISE lõpetamist tuli.

Ita Ever on Draamateatris teinud 134 lavarolli, lisaks veel ülesastumisi Vanalinnastuudios ja filmides, kuuldemängudes ning estraadil. Tänulik on ta neile, kellega on olnud võimalus nende aastakümnete jooksul koos töötada. Kõige enam rõõmu selles töös tunneb ta publikust ja sellest, et alati on olnud, mida ja keda mängida, vahendas "Aktuaalne kaamera. Nädal".

"Rõõmu on teinud see, et mul on olnud väga häid partnereid. Ma arvan, et minu saavutus ka selles mõttes, et olen pidevalt olnud töös ja orbiidil ka näitlejana, on see, et mul on olnud partnerid, kelle najal ma noore näitlejana olen arenenud," rääkis Ever, tuues näiteks Ants Eskola, Eino Mandri, Einari Koppeli, Rein Areni ja Aarne Üksküla.

"Need on olnud partnerid, kelle najal ma olen kasvanud, osanud tähele panna kõike seda, mida nad on mulle partneritena pakkunud," lisas ta.

Enda murdepunktiks näitlejana peab Ever rolli Arvo Kruusemendi lavastuses "Rõõmu otsinguil". "Kui ma tulin siia teatrisse, mängisin neid helesiniseid rollikesi nagu noored näitlejannad mängivad, siis mõne aasta pärast pakkus Arvo Kruusement mulle rolli tükis "Rõõmu otsinguil", mis oli mind kui näitlejat murdev. Ma pidin sellega väga palju vaeva nägema ja tänu temale ma murdusin, heas mõttes. Ma sain sellest tõuke mängimaks edaspidi karakterrolle," selgitas Ever.

Filmirolle on Ita Everil olnud kuus. Miss Marple'i osatäitmine Mosfilmi Agathe Christie ekraniseeringus on talle oluline juba seetõttu, et Ever armastab inglise huumorit ja kriminulle.

Praegu on Draamateatri mängukavas neli lavastust, milles Ever kaasa teeb. Graham Linehani "Teed juuakse kell viis" tõi poeg Roman Baskin lavale Everi lavajuubeli tähistamiseks.

Ever on aga niivõrd hõivatud oma tööga, et teisi etendusi teatrisse vaatama ta kuigipalju ei jõua.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: