Fotod: NUKU teatris algavad vabaõhulavastuse „Kapten Granti lapsed“ proovid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Kapten Granti lapsed" Autor/allikas: Jaanus Laagriküll

Sel nädalal algavad NUKU teatris suvise vabaõhulavastuse „Kapten Granti lapsed“ proovid. Tegemist on sõna otseses mõttes suure ettevõtmisega, sest 150 rolli täidavad üle 50 näitleja, hobune ja üks 100-aastane jäälõhkuja.

Suur ja ainulaadne on ka lavastuse mängupaik. Jules Verne’i samanimelise teose põhjal sündivat lavastust etendatakse Lennusadama kail ja jäälõhkuja Suur Tõll pardal. Suur Tõll, kes sel aastal tähistab 100. sünnipäeva, kehastub romantilises seikluslavastuses aerulaevaks Duncan, mille pardal seilavad tegelased mööda maailma meresid, et leida üles kadunud kapten Grant.

Peaosi, kapten Granti tütart Maryt ning poega Robertit mängivad vaheldumisi Lisa Marie Silbaum ja Teele Kaljuvee-O’Brock ning Märten Männiste ja Keijo-Johann Norden. Noored valiti välja konkursil, kus osales sadu poisse ja tüdrukuid.

Laste heategijatest abielupaari, leedi ja lord Glenarvani kehastavad Lee Trei ja Anti Kobin. Teistes osades on Mihkel Tikerpalu, Riho Rosberg, Andres Roosileht, Mart Müürisepp jt NUKU trupi näitlejad ning Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunstitudengid.

Põneva loo toob lavale lavastaja Vahur Keller, vaheldusrikkad lavapildid kujundab kunstnik Jaanus Laagriküll ning kaugete maade omapära rõhutava originaalmuusika loob helilooja Liina Kullerkupp. 19. sajandi romantilisest stiilist inspireeritud kostüümid disainib Britt Urbla Keller, liikumise ja tantsud seab Renate Valme ning võitlusstseenid lavastab Indrek Sammul.

Lavastust mängitakse 9.–31. augustini Tallinnas. Tegemist on ka NUKU teatri Verne’i-triloogia teise osaga: suuresti sama lavastusmeeskonna loodud lavastust „20 000 ljööd vee all“ etendati 2013. aastal samuti Lennusadamas. Tulevikus on oodata ka kolmanda osa, „Saladusliku saare“ lavalejõudmist.NUKU teater tutvustab lavastust koos toetajatega Kapten Grant OÜst, Lennusadamast ja v/s Kajsamoorilt 13. mail Tallinna lahel

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: NUKU Teater

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: