Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tarantino kuulutas "Pulp Fictioni" linastusel kino surnuks

Quentin Tarantino, John Travolta ja Uma Thurman Cannes 2014
Quentin Tarantino, John Travolta ja Uma Thurman Cannes 2014 Autor/allikas: Cannes images 2014

Tarantino väljendas Cannes´i filmifestivalil põlgust lavastajate suhtes, kes on 35mm filmilindi kasutamisest loobunud ja nimetas seetõttu kinokunsti surnuks (“cinema is dead”). Digitaalsete filmidega sunnitakse Tarantino kohaselt publikult avalikult televiisorit vaatama.

Quentin Tarantino, Uma Thurman and John Travolta tulid sellel aastal Cannes kokku, tähistamaks "Pulp Fictioni" 20. aastapäeva.

Enne "Pulp Fictioni" aastapäeva linastust selgitas lavastaja, et digitaalne filmikunst on vaene ja see on vaid asendus "päris asjale" ehk 35mm filmilindilt tehtud filmidele, vahendab The Independent.

Tarantino ei usu ka, et kinokunsti saaks päästa, nimetades praegust režissööride generatsiooni "üsna lootusetuks", kuid avaldas siiski lootust, et hetkeline digitaalse kino kultus on vaid juhm romantiline ajajärk, millele tuleviku generatsioon kahjutundega tagasi vaatab.

Digitaalse filmitegemise puhul peab Tarantino kahetsusväärseks selle liigset lihtsust, selgitades, et tema päevil tuli originaalset filmilinti kasutada, et midagi ära teha ning see oli toona nagu Mount Everesti otsa ronimine, mille tippu enamus ei jõudnud. 

Linastusele saabudes ütles Tarantino ootust täis publikule, et ta on oma läbimurde filmi igas seisukorras vaadanud, milles inimene võib olla, kuid mitte sellises nagu sellel õhtul, paludes neil joint valmis keerata ning see süüdata. 


Vaata videot, milles Tarantino selgitab digitaalse kino probleemi:

Toimetaja: Maria Helen Känd

Allikas: The Independent/ Heather Saul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: