Võrus kutsuti välja Kütioru vaim ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Võru Linnagalerii

Näitus RUUM RUUMIS. Kütiorg
Võru Linnagalerii, 28. juulist kuni 22. augustini 2014

Võru Linnagaleriis avati näitus, kus osalevad Andrus Rõuk, Aivar Rumvolt, Erki Kannus ja Peeter Kaasik. Kolmes saalis saab vaadata koos maalikunsti, keraamikat ja heliobjekte.

KUnstnikud tutvustavad näitust nii: "Kui Andrus Rõuk ja Peeter Kaasik on tuntud maalikunstnikena, siis Aivar Rumvolt esitleb kõrgkuumustehnikas keraamikat, Erki Kannus aga on keskendunud interaktiivsetele heliobjektidele, koondnimetusega Tilinatoorium.
Peale ammuse sõpruse ühendab autoreid ka ühine mälestus Kütiorust, kus noorte kunstijüngritena sageli Ohakate juures viibisime.
Kunstnikepaari Eetla ja Valdur Ohaka suvekodu Kütiorus on legendaarne, kuigi väliselt säilinuna, vaimses mõttes aga ajalooks saanud. Seal valitsesid oma kindlad reeglid, neist peeti kinni. Ütleksin isegi, et mõnes mõttes oli see koht nagu ruum ruumis, kus valitses boheemlik kambavaim, milles peegeldus meie hiline hipikultuur. Istuti põhiliselt kuuri all lõkketule ääres, kus oli suur kohvipada, vesteldi ning suitsetati lakkamatult.
Kui saabusime 1976. aastal klassivendadega Kütiorgu, olid mõned meist seal juba käinud. Siin tutvusimegi Ohakatega, Peeter Kaasiku, Ivo Lille ja paljude teistega.
Aivar Rumvolt elab ammu Võrus, tuntud keraamiku ning pedagoogina, Peeter Kaasik kolis oma tallu Võrumaale, kus maalib. Eks see tõsiasi ja käesolev näitus ole Kütioru vaimu kajastus tänapäevas."

EKL

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: EKL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: