Tarantino ja Nolan hoiavad filmilinti elus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Quentin Tarantino
Quentin Tarantino Autor/allikas: Ian Gavan/Getty Images

Mainekad režissöörid JJ Abrams, Christopher Nolan, Quentin Tarantino ning Judd Apatow on astunud traditsioonilise 35mm filmilindi kaitseks välja, utsitades stuudioid sõlmima lepingut filmilinti tootva firmaga Kodak, et ettevõte siiski traditsioonilise filmilindi tegemist jätkaks, vahendab The Guardian.

Traditsioonilist kino ja filmitegemise kunsti austavad lavastajad võitsid lahingu, mis tagab võimaluse filme endiselt filmilindile võtta ja neid sellelt näidata.

Kodak, mis on ainus 35mm filmilindi tootja aina kasvava ülemvõimuga digitaalse filmi kõrval, on väljendanud kartust, et varsti pole enam tulus tselluloidi valmistada. Kompanii tegi aga teatavaks, et nad jätkavad lindi tootmist, kui jõutakse kokkuleppele stuudiotega, mis tootmisprotsessi rahastaksid.

"Pärast pikka arutelu filmilavastajate, juhtivate stuudiote ja teistega, kes mõistavad traditsioonilise filmitegemise kunstilist väärtust, otsustasime siiski selle valmistamist jätkata," ütles Kodaki tegevjuht Jeff Clarke väljaandele Hollywood Reporter. "Kodak tänab tööstuse juhtfiguure toetuse ja nutikuse eest, et leiti viis, kuidas filmilindi eluiga pikendada".

Lepingud tagavad stuudiote rahalise toetuse filmi tootmiseks.

Režissöör JJ Abrams teeb hetkel "Star Wars: Episode VII" tselluloidile ning ka Christopher Nolan kasutab filmilinti oma järgmise filmi "Interstellar" jaoks.

Tarantino väljendas vastikust digitaalse tehnoloogia vastu maikuus toimunud Cannes' filmifestivalil. "Miks peaks üks nimekas režissöör oma filmi digitaalselt tegema? Mul pole õrna aimugi," sõnas Tarantino. "Digitaalne film on minu jaoks kino surm".

Kodak on vaevelnud raskustes, kuna viimase kümne aastaga on 35mm filmi müük 96 protsenti langenud. Ettevõte on pärast teise kompanii Fujifilm otsust, mis eelmisel aastal filmilindi tegemise lõpetas, ainus tootja turul.

Toimetaja: Maria Helen Känd

Allikas: The Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: