Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartus selgitati välja Eesti parimad meessoost soololauljad

Stefan Airapetjan, 17- kuni 20-aastaste kategooria võitja.
Stefan Airapetjan, 17- kuni 20-aastaste kategooria võitja. Autor/allikas: Kuvatõmmis

Eesti Meestelaulu Selts korraldas üheksanda üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise, mis toimub iga kahe aasta järel.

Maakondlikel ja linnade eelvoorudes osales kuues erinevas vanusegrupis rekordarv osavõtjaid - kokku 527 lauljat. Lõuna- ja Põhja-Eesti vahevoorude kaudu pääses laupäeval Miina Härma Gümnaasiumis toimunud võistulaulmise lõppvooru 38 lauljat.

Esinejaid hindas kolmeliikmeline žürii emeriitprofessor Venno Laulu juhtimisel ning lauljaid saatis orkester Margus Kappeli juhatusel. Žürii esimehe Venno Laulu sõnul on üle-eestilisest poiste ja noormeeste laulusolistide konkursist rohke osavõtt tunnistuseks poistelaulu populaarsuse kasvule.

"Kõik end finaali välja laulnud 38 poissi ja noormeest omasid häälematerjali, mis pani imetlusega kuulama. Kuulsime sedavõrd heatasemelisi esitusi, et ka žürii laua tagant tahtnuks korduvalt aplodeerida. Kokkuvõtetes saime jagada vaid kiitust lauljatele ja nende juhendajatele kõrgetasemelise esinemise ning meestelaulu seltsile lauluvõistluse korraldamise eest," väljendas oma emotsioone pikaajalise rahvusvahelise kogemusega Laul.

Kuni 7-aastaste poiste kategoorias võitis Ainar Arula, 8- kuni 9-aastaste seas Markus Välja ja 10- kuni 11-aastaste hulgas Mikk Kaasik. 12-aastaste ja vanemate enne häälemurret poiste seas võitis Edgar Hernits. 16-aastaste ja vanemate häälemurde läbinud poiste kategooria võitis Sven Rannar. 17-20-aastaste noormeeste seas võidutses Stefan Airapetjan.

Lauluvõistlusel edukalt esinenud poisse võib esinemas näha Eesti Meestelaulu Seltsi poolt korraldataval emadepäeva pidulikul kontserdil Estonia kontserdisaalis.

20. juunil toimub Tartu lauluväljakul ka Eesti poistekooride ja meeskooride rahvusvaheline festival. Eesti poistekooride kõrval osalevad festivalil külaliskoorid kaheksast välisriigist.

Vaata videot võitjate esinemistest:

 

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: