Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tänavuse August Gailiti novelliauhinna pälvis Ervin Õunapuu

Valga raekojas anti üle neljas August Gailiti nimeline novelliauhind. Selle pälvis Ervin Õunapuu ajakirjas Vikerkaar ilmunud novelli "Kui ingel laskus" eest. Žürii hinnangul on Õunapuu loomingus gailitlikke jooni.

August Gailiti nimelise novelliauhinna ehk Nipernaadi miniskulptuuri saab autor, kes on viimase kahe aasta jooksul kirjutanud kõige nipernaadilikuma lühijutu. Otsuse tegemisel arvestatakse Valga keskraamatukogu lugejaküsitlusi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nominente oli tänavu alla kümne. Ervin Õunapuu novell "Kui ingel laskus" oli zürii arvates kõige enam auhinda väärt. Nii teatri-, kunstnike kui ka kirjanike liitu kuuluv Ervin Õunapuu on varem pälvinud ka Tuglase novelliauhinna.

"Ma pean teile ausalt ütlema, et ma ei tea, mis on novell. Enda teada kirjutan ma jutukesi või lugusid, aga novell - eks ta seab minu jaoks piirid selles mõttes, et ta on lühižanr," ütles Õunapuu.

Novelle võib pidada ka uudisjuttudeks, mida ajakirjanduski meeleldi ja tihti avaldab. Nii on need kiire elutempo juures ehk rutem hoomatavad kui näiteks romaanid, mis teinekord jäävad pooleli, püüdis täna žürii esimees Janika Kronberg põhjendada novellide populaarsust lugejate seas. Gailitlikkust on aga Ervin Õunapuu loomingus märganud paljud, teiste seas ka Mihkel Mutt.

"Elava kujutlusvõime kasutamine ja selliste ühiskondade loomine, fantaseerimine, milles pole sugugi mugav elada. Seda me teame varajasest Gailiti loomingust - "Saatana karussell" ja "Purpurne surm" ja ka Ervin Õunapuu loob religiosseid düstoopiaid," märkis Kronberg.

Valga linnavalitsus ja keskraamatukogu annavad Valgamaalt pärit August Gailiti auks tema nimelist novelliauhinda välja üle aasta. Varem on Nipernaadi kuju pälvinud Valdur Mikita, Mehis Heinsaar ja Kärt Hellerma.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: