Uued näitused Võru Linnagaleriis pakuvad sõprust, armastust ja helgust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Anne Vasara maalid
Anne Vasara maalid Autor/allikas: anne-vasar.eu

Võru Linnagaleriis on 23. oktoobrini avatud kolm uut näitus. Näha saab Tiia Külvi reisifotosid ning Ruti Jõgi, Aivar Rumvolti, Maret Suurmets Kuura ja Anne Vasara maale.

Tiia Külv. Maalinäitus "Suured ja väikesed reisid"

Siin eksponeeritav tervikkontseptsioon sai alguse Rahvusraamatukogu näitusel Tallinnas möödunud aasta oktoobris, kajastades reise nii tegelikkuses kui mõtteliselt, tuues piltide vahele sõnalise interpreteeringu. Kuigi see näitus on jätkuvalt pühendatud kunstniku reisikaaslastele, on siinne väljapanek omaette austusavaldus tema sõpradele, kes elavad Võrumaal - Eda ja Aivar Tuvikene, Valgamaal - Juhan ja Thea Tamberg, Viljandi lähedal Lubjassaares - Linda Köler, Siim ja Einar ja Tartumaal.

Tartumaa lähedasi esindab Henri-Jüri, kes vaatab vastu ka ühelt pildilt: reis on sellega lõpetatud!

Digifotod on kontseptuaalselt kujundanud ja teostanud Joosep Soorsk.

Ruti Jõgi ja Aivar Rumvolt. Ühisnäitus "Sügisene suvi"

Kõige suurem kunst siin elus on kooselamise ja koosolemise kunst - kuidas säiliks see vajalik oma ruum ja olla siiski õnnelik, tasakaalus ja loov.

See näitus tähistab kunstnike 25-aastast kooselu ja on nende viies ühisnäitus Võru Linnagaleriis. Sellel näitusel näitab Ruti Jõgi oma uuemaid ja vanemaid abstraktseid segatehnikas kompositsioone, mida varem pole Võrus eksponeeritud. Aivari Rumvolti õlimaalid valmisid selle suve jooksul.

Maret Suurmets Kuura ja Anne Vasar. Ühisnäitus "Hetk iseendaga"

Näituse „Hetk iseendaga“ eesmärgiks on pakkuda kunstipublikule midagi teistsugust, midagi helget ja positiivset. Viimasel ajal on ühiskond täis depressiivsust ja masendust. Iga päev kajastab meedia ängistavaid uudiseid meie julgeoleku ja äreva poliitilise olukorra kohta. Kunstnikud reflekteerivad paratamatult hetkeolukorda, kuid vahel tuleb seda teadlikult vältida ja vahelduseks võiks kunstipublikule pakkuda midagi helget, soojendavat, positiivset ja lootustandvat. Loodusmaalidest mõned on äkilisemad-rahutumad, teised jälle helged ja romantilised. T
Galerii on avatud tööpäeviti kell 12:00 - 18:30 ning Võru Kandles toimuvate ürituste ajal.
Näituse külastamine on tasuta.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Võru Linnagalerii

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: