Kondase keskuses avatakse Matti Miliuse mälestusnäitus ({{commentsTotal}})

Detail Aapo Puki maalitud Miliuse portreest
Detail Aapo Puki maalitud Miliuse portreest Autor/allikas: Kondase keskus

10. novembril täitunuks legendaarsel kunstikollektsionääril 70 eluaasta. Paraku lõppesid tema elupäevad enne suuri pidustusi. Veel eelmisel kevadel käis reibas Milius Kondase keskuses vaatamas Margus Punabi kogu põhjal koostatud nõukogude perioodi avangardkunsti näitust ning teatas, et soovib tuleval sügisel Kondases avada oma kogu ülevaatenäituse - selleks broneeriti kõik sealsed ajutiste näituste pinnad.

Läks aga teisiti. Paljud võib-olla ei teagi, et Milius omandas keskerihariduse Viljandis, lõpetades 1969. aastal - ajal, mil ta hakkas aktiivselt tegelema kunsti kogumisega - kaugõppes siinses Kultuurharidustöö Koolis raamatukogunduse eriala. Mäle(s)tada ja tähistada on küllaga!

Näitusel eksponeeritakse Tiiu Kirsipuu, Ilmar Kruusamäe ja Aapo Puki portreesid Miliusest (tegemist oli ju kurikuulsa modelliga, keda on aastate jooksul kujutanud sajad kunstitudengid) kui ka taieseid, mis algselt Miliuse kogusse kuulusid, autoriteks Irina Nahova, Svetlana Kopystianska, Maija Tabaka, Gleb Bogomolov, Sergei Dobrodvorski, Andrus Kasemaa, Eduard Šteinberg, Rein Tammik, Peeter Urbla ja Valeri Vinogradov. Näitusel jookseb Peeter Urbla autorifilm Miliusest "Inimene künkal" ning mängivad helikatked raadioeetris kõlanud portreesaadetest.

Matti Miliuse mälestusnäituse avatakse Kondase keskuses (Pikk 8, Viljandi) laupäeval, 14. novembril kell 15.00. Väljapanek jääb avatuks 13. detsembrini.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Kondase keskusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: