Vitali Manski film "Päikese all" sattus Venemaa ja Põhja-Korea võimude tähelepanu alla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Päikese all" Autor/allikas: poff.ee

PÖFF-il toimus Vitali Manski Põhja-Korea elust rääkiva filmi "Päikese all" ("В лучах Солнца") maailmaesilinastus ning see ei jäänud tähelepanuta ka Põhja-Korea ning Venemaa valitsustele.

Veidi aega pärast PÖFF-i esilinastust ilmus ajalehes Rossiiskaja Gaseta endise Venemaa kultuuriminstri Mihhail Švõdkoi väljaütlemine, kus ta kritiseeris Manskit, kuna režissöör olevat näidanud seda filmi "sõbraliku koostööna" riikliku toetuse taotlemiseks, vahendab The Guardian. Kontakt Vene valitsusega muutus eriti keeruliseks pärast seda, kui Vitali Manski esitas enda versiooni materjalist.

Manski toob välja, et hotellis, kus nad peatusid, oli avatud eraldi kontor, kuhu nad õhtul enda filmitud materjali viisid ja hiljem said tsenseeritud materjalita tagasi.

Tiina Lokk aga lükkab Guardianile antud kommentaaris ümber kuulujutud justkui oleks Põhja-Korea esindajad nõudnud filmi linastuse ärajätmist festivalil. Sealjuures ta siiski tõdeb, et teatud pinget oli tunda.

Üks vene tuntumaid ja tunnustatumaid dokumentaliste Vitali Manski on teinud umbes 30 väga erinevat filmi. Seekord pühendas ta mitu aastat oma elust Põhja-Korea võimude veenmisele lubada tal teha see ilus ja siiras film tollest kaugest maast, millest me väga vähe teame.

Treiler filmile "Päikese all":

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: The Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: