Tartust sai Põhjamaade ainus rahvusvaheline kirjanduslinn ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Tartu võeti vastu UNESCO loovlinnade võrgustikku ja kannab nüüd ainsa Balti- ja Põhjamaade linnana rahvusvahelise kirjanduslinna tiitlit. Tiitel aitab tutvustada eesti kultuuri ja teha koostööd teiste kirjanduslinnadega.

Esimene kirjanduslik elamus, millest vastse kirjanduslinna Tartu elanikud osa saavad, on kohalik luule bussides. See on osa linnaruumi kirjanduslikest projektidest, mis on üks UNESCO-le esitatud algatusideedest.

"Me tahame, et inimesed saaksid tõesti sellest mõtlevast sõnast ning selle sügavusest, mida kirjandus meile pakub, rohkem osa.," ütles Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Katriin Fisch-Uibopuu "Aktuaalsele kaamerale". "See tähendab parimate praktikate jagamist nii kirjanduse õpetamise seisukohast kui ka selle populariseerimise poolest. Ma usun, et me kasutame igati selle võrgustiku võimalusi ära."

Eesti Kirjanduse Seltsi teadussekretär Marja Unt toob välja, et palju on küsitud seda, et kas selle võrgustikuga kaasneb ka mingisugune rahaline toetus. "Otseselt mitte, aga ma usun, et tuleviku perspektiivis teeb see kindlasti kergemaks suurte ühisprojektide algatamise koostöös teiste linnadega."

Koos Tartuga võeti tänavu UNESCO kirjanduslinnade sekka veel kaheksa linna Barcelonast Bagdadini.

 

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: