Tristan Priimägi rääkis kolmest uuest filmist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sirbi filmitoimetaja Tristan Priimägi alustas uut aastat kolme värske filmisoovitusega.

"Ema" režisöör Kadri Kõusaar

"See film on teistsugune Kõusaare eelnevatest fimidest. Räägib väikelinna loo ühest tulistamisest, kus poiss nimega Lauri on aheldatud voodisse ja nimitegelane on ema, kes teda põetab. Aga peategelane on tegelikult raha, mis on kaduma läinud ja mida väikelinna elanikud üritavad sellelt koomas poisilt välja peilida, et kuhu see jäi. See on esimene film, mis ei ole tema enda kirjutatud. Ta on mõnes mõttes võtnud sekundaarse positsiooni ja lasknud sellel käsikirjal kõnelda, selle üles filminud. Kui eelmised filmid olid tal võrdlemisi sümbolistlikud ja keerulisema filmikeelega, siis see film on väga sirgjooneline, ma ütleks."

"Vihane kaheksa" režisöör Quentin Tarantino

"Selge on see, et Tarantinot minnakse vaatama, aga minu arust see ei ole üks tema tugevamate hulgast. Tema ihumonteerija suri ära mõned aastad tagasi ja Tarantino ise on öelnud intervjuudes, et ta ei ole eriline monteerija mees. Natukene nagu lähevad stseenid venima ja keskmisele filmivaatajale võib see olla pisut väsitav."

"Klubi" režisöör Pablo Larrain

"See on üks, mida ma väga soovitaksin vaadata. Film räägib skandaalidest ja seksuaalkuritegudest katoliku kirikus. Ta on suhteliselt raju, aga kui suuta ennast piisavalt distantseerida sellest teemast, siis on ka intrigeeriv vaadata, mismoodi need karakterid seal mõtlevad, sest karakterid on väga tugevad."

Toimetaja: Madis Laur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: