Timo Diener: kui Tarantinoga rääkida tema lemmikfilmidest, siis võiks ta mainida ilmselt 3000 eri filmi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

ERR kultuuriportaali jõuab täispikk intervjuu Timo Dieneriga, kes rääkis Quentin Tarantino värskest filmist "Vihane kaheksa", mainides kõrvale ka mitmeid Tarantino varasemaid teoseid.

"Ma arvan, et keegi ei taha ennast korrata - ta sai ilmselt süsteemist välja, kus ta linnagängsterite elu kujutas," tõdes Timo Diener, et kui kauaks ikka Tarantino samade liistude juurde jääb. "Ilmselt kui Tarantinoga rääkida tema lemmikfilmidest, siis ta ütleks, et tal on 3000 lemmikfilmi - nüüd on ta vesternite juurde jõudnud, mis ei ole üldsegi üllatav," leidis ta seda, et Tarantino ei ole võtnud vesternižanrist ainult triviaalset ja tüüpilist, vaid peitnud sinna viiteid filmidele, mida vaid tema ja ta sõbrad on näinud.

Diener leiab, et surmatemaatika käsitlus Tarantino filmides kõneleb enim sellest, et see ei pea olema alati morbiidne. "Samas ei tähenda see seda, et ta enda kunsti tõsiselt ei võta - kui Quentin Tarantinot kuidagi iseloomustada, siis oleks see kirglik," ütles Timo Diener, et see vägivald ta filmides on kohati nii üle võlli, et sa ei peagi seda kuidagi imelikuks. "Ta leiab selle võlli ja krutib seda peenelt üle."

"Kui lugeda üles surmajuhtumid Tarantino filmides, siis neid ei ole palju, aga kui need tulevad, siis jäävad meelde," tõdes ta, et selle mingi veidra kiiksu pärast on Tarantino fännides lisaks karastunud meestele ka naised. "Huvitav on aga näiteks see, et kui Tarantinol täitub kümme filmi ja ta selle ala seljataha jätab, siis ta suureks unistuseks on just kirjutada romaane ja minna telesse"

Kui filmi kuidagi sildistada, siis ei soovitaks ta "Vihast kaheksat" minna vaatama hea huumori vaenlastel ja nõrganärvilistel. "Samuti puudub seal täielikult ka romantiline liin."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: