Andres Lõo avab üle kümne aasta taas isiknäituse galeriis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Fantoomplatvorm". Autor/allikas: Andres Lõo

Neljapäeval, 25. veebruaril avab Andres Lõo Hobusepea galeriis isiknäituse "Fantoomplatvorm".

Andres Lõo (sündinud 1978) on kunstik, kes väljendab end nii heliloomingu, visuaalkunsti kui performatiivsete praktikate kaudu. Ta on õppinud Tartu Kunstikoolis, Tallinna Sidekoolis, Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti osakonnas ja hetkel on lõpetamas Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonda. Alates 1999. aastast on Andres Lõo osalenud paljudel kuraatorinäitustel ja erinevates interdistsiplinaarsetes projektides, kureerinud näitusi, festivale, kogumikke ja projekte ning osalenud näitlejana mitmetes filmides. Lõo on tuntud ka helilooja ja muusikuna, ta on välja andnud sooloalbumeid ning on tuntud ka bändide Luarvik Luarvik, Opium Flirt ja Faun Racket eestvedajana.

Tema viimasest galeriikesksest isiknäitusest "Mono" Tallinna Linnagaleriis on möödas kümme aastat. Hobusepea galeriis avatav projekt on kunstniku viies isiknäitus. Lõo iseloomustab seda kui oma gambiiti, instrumenti ja ideed. Avataval näitusel esitleb kunstnik fotosid, videoid ja installatsioone.

"Mõned neuroteaduse esindajad väidavad, et meil on kaks keha," kommenteeris Andres Lõo. "Füüsiline ja fantoomkeha. Fantoomkeha on meie ettekujutus sellest, kuidas me keha eri osad tervikus toimivad. Siit ka fantoomjäseme fenomen, mida kogeb indiviid, kel amputeeritud näiteks käsi või mõni muu kehaosa. Ta tunneb puuduvat jäset. Selle kummitus elab."

"Kaasaegse kunsti kontekstis saab fantoomjäseme mõistet kasutada metafoorina visionäärsele mõtlemisele," jätkas Lõo. "Peab leiduma viis kujutada ette sobiv, olmeulmeline tulevik, mis on juba homme täna. Kui me ei tea, mida me otsime, aga teame, millised on otsitava omadused, siis selleks, et tema poole sirutada, kasutame oma ettekujutusvõimet. Fantoomplatvormi. Fantoom-platvorm on sala-agenda - määratlematu, kuid instrumentaalne idee, mille poole ka iga kunstnik püüdleb. Fantoomplatvorm on metaruum, kuhu oma vahetu tuleviku projitseerime."

Näitus Hobusepea galeriis jääb avatuks 14. märtsini. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: