Eestisse tuleb soome kirjanik Minna Lindgren ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Minna Lindgren
Minna Lindgren Autor/allikas: promo

Prima Vista kirjandusfestivalil esineb tuntud soome kirjanik Minna Lindgren, kes ka ajakirjanikuna on pälvinud kõrge tunnustuse – Bonnieri preemia. Raamatu „Surm Õhtuhiies“ autor kohtub lugejatega 5. mail Tartus Soome Instituudis ja 6. mail Haapsalu Kultuurikeskuses.

Minna Lindgren (sündinud 1963) on õppinud muusikateadust ja töötanud aastaid ajakirjanikuna. Tema esimene romaan "Kuolema ehtoolehdossa" ilmus 2013. aastal ("Surm Õhtuhiies", eesti keeles 2015). Raamatu tegevus toimub hooldekodus, kus hakkab juhtuma veidraid asju. See on lugu vanadusest, sõprusest ja elust tavalises pansionaadis.

Vananemise teema on kirjanikku isiklikult puudutanud. 2008. aastal kirjutas Lindgren Helsingin Sanomates draamatilise loo oma isast: tuntud saksa keele professor Kaj Brynolf Lindgren (1922–2007) oli otsustanud keelduda haiglaravist ja antibiootikumidest ning surra, kui see aeg ükskord tuleb, lihtsalt omamoodi. Soome tervishoiuametnikele tundus see soov ennekuulmatu. Nõudis suurt vägikaikavedu ametkondadega, et isa oma tahtmise saaks. "Isa surm", südamlik lugu vana mehe õigusest surra omadel tingimustel, oli nii mõjus, et tõi 2009. aastal Minna Lindgrenile maineka Bonnieri ajakirjanduspreemia.

Minna Lindgreni Ehtoolehto hooldekodust pajatava triloogia järgmised osad "Õhtuhiie pagulased" ("Ehtoolehdon pakolaiset") ja "Õhtuhiie häving" ("Ehtoolehdon tuho") ilmusid Soomes vastavalt 2014. ja 2015. aastal. Praegu plaanitakse Lindgreni debüüdi põhjal teha film.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: