Klassikaraadio eetrisse jõuavad Soome muusikateadlase vaimukad lühilood

25. juunist on Klassikaraadio eetris Soome kirjaniku ja muusikateadlase Minna Lindgreni vaimukad lühilood klassikalisest muusikast.

Minna Lindgren on viljakas ja kogenud raadioajakirjanik, kelle autorisari on ka käesoleval suvel Yleisradio eetris. Tema raadioloomingu peateema on klassikalise muusika kombed ja traditsioonid, mida ta käsitleb julgelt ja lustakalt. Lühijuttude kogu "Muusika on tõsine asi" ilmus esmatrükis 1998. aastal. Lood on kogutud 1990ndatel Iltalehtis ja Yleisradio saadetes avaldatu põhjal.

Lisaks tegutsemisele muusikaajakirjanduses on Lindgren ka edukas ilukirjanduse vallas. Lindgreni nö vanadekodu-kriminullid "Õhtuhiie" triloogiast on tõlgitud paljudesse keeltesse. Triloogia esimene osa "Surm Õhtuhiies" ilmus ka eesti keeles. Tänavu valmis Lindgrenil romaan "Vihane lesk" ("Vihainen leski").

Jutud tõlkis soome keelest Piret Pääsuke. Loevad Liina Vahtrik ja Jüri Aarma, helioperaator on Külliki Valdma ja toimetaja Tiia Teder. Sari valmis Klassikaraadio ja Raadioteatri koostöös.

Minna Lindgreni "Muusika on tõsine asi" on Klassikaraadios alates 25. juunist 2. augustini argipäeviti kell 8.45 ja 17.40.

Uudise küljes on ka saatesarja esimene osa "Titaani piinad".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: